Hiddink yine yok

A Milli Takım Teknik Direktörü, kritik Almanya sınavı öncesi 6. haftayı da pas geçti. Hiddink, Süper Lig'den 11 takımın maçını hiç izlemedi

Salı 28.09.2010
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010
ABONE OL
Guus Hiddink'in A Milli Takım'ın başına geçiş süreci uzamış, Hollandalı hoca ile yıllık 4 milyon Euro'da anlaşılmış ancak resmi olarak göreve başlamasının ardından bile Türkiye'ye maç izlemeye çok sık gelmemesi eleştirilmişti. Hiddink, bu sezon Türkiye Ligi takımlarını 6 kez izledi. Bunların üçü Avrupa Kupası maçıydı. Deneyimli teknik adam, Bursa ve Fenerbahçe'yi iki, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon, Gaziantep ve Manisa'yı birer kez takip etti, 11 takımı hiç izlemedi. Hiddink, Türkiye'yi takip işini yardımcıları (Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu) ile Futbolcu İzleme Komitesi'ne (Gökhan Keskin, Şenol Ustaömer, Zeki Önatlı, Adnan Örnek, Bülent Baturman, Güngör Şahinkaya, İlyas Tüfekçi, Nurettin Yıldız, Şenol Ulusavaş, Turhan Sofuoğlu) bırakmış durumda.

TATİLİNİ YARIDA KESMEDİ
Hiddink sadece Almanya'da Nürnberg, Köln ve Dortmund'un maçlarına giderek Nuri Şahin (Dortmund), Taner Yalçın (Köln) ve Mehmet Ekici ile İlkay Gündoğan'ı (Nürnberg) takibe aldı. Ancak Hiddink'in Türkiye'ye gelmemesi, izlemediği 3. hafta maçlarından 5 gün sonra Belçika ve Kazakistan sınavlarının kadrolarının açıklanması eleştiri konusu olmuştu. Bu maçların ardından Türkiye'de Ramazan Bayramı sırasında Hiddink de tatile Belek'e gitmiş, Süper Lig'in dördüncü haftasında sadece 13 Eylül'deki Galatasaray-Gaziantep maçını izlemiş, Bursa-Eskişehir (10 Eylül), Kayseri-Fenerbahçe (11 Eylül), Beşiktaş- Ankaragücü (11 Eylül) maçları sırasında tatilini sürdürmüştü.