Bursa taraftarından BJK'ye tehdit

Pazar 05.12.2010 20:57
Güncelleme: Pazar 05.12.2010 21:11
ABONE OL
Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan maçta çıkan gerginlikler üzerine harekete geçen Gebze Jandarma Ekipler, dönüş yolunda Bursaspor taraftarına göz açtırmadı.

İstanbul'da oynanan Beşiktaş ile Bursaspor karşılaşmasının öncesinde ve sonrasında çıkan gerginlikler Gebze'de yerini sloganlara ve tehditlere bıraktı. İstanbul'dan Bursa istikametine giden Bursasporlu taraftarla feribotu kullanmak için geldikleri İDO Eskihisar iskelesinde, taraftar arkadaşlarını yaralayan Beşiktaşlı taraftarlara tehditler savurdu.

Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı iskeleye otobüslerle gelen Bursasporlu taraftarlar, Beşiktaşlılara tehditler savurdu. "Bursa'ya gelmeyin, gelirseniz ölü çıkar. Bizim tek dostumu Ankaragücü'dür. Yaralanan arkadaşlarımızın hesabı soracağız" şeklinde tehdit savurdu.

Camları kırık otobüslerle Bursa'ya dönmek zorunda kalan Bursasporlu taraftaların soğuktan korunmak için kırılan camların yerine naylon bantladığı görüldü. Bazı taraftarların ise soğuğa rağmen kırık camlardan slogan attıkları görüldü. Öte yadan otobüsün içinde alkol alan bir taraftar da kameraları selamlamayı ihmal etmedi.