"Hagi sezonu açtı"

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 05.12.2010 09:41 ABONE OL
Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Galatasaray deplasmanda Kasımpaşa'yı 3-0'lık skorla mağlup etti. Sarı-kırmızılı takım bu galibiyetle 4 hafta sonra ilk galibiyetini almış oldu.

Galatasaray'a galibiyeti getiren golleri 28. dakikada Harry Kewell, 44. dakikada Pino ve 72. dakikada Hakan Balta kaydetti.

İŞTE YAZAR YORUMLARI

METİN TEKİN: Galatasaray şaşırttı (SABAH)
Sabri'nin sağ bekte başlaması Galatasaray için oyunun kritik hamlesi mi? Kritik değil bence olmaması gereken bir hamleydi. Sabri'nin sağ bekte, Barış'ın orta sahada maça başlaması bence şu andaki mevcutlarla Galatasaray'ın ideal 11'iydi. Bunu sadece tek bir mevkii değişikliği olarak görmemek lazım. Orta sahada dengenin oluşmasını sağlayan bir faktördü. Bana göre Sabri'nin en verimli olduğu mevkii sağ bektir. Oynadığı bu bölgede hem hücum hem savunma anlamında takıma çok önemli bir katkısı var. Hagi, son vuruşu bu kadar zayıf bir Pino'da neden bu kadar ısrarcı? Eldeki oyunculara baktığımız zaman Pino'nun önde oynaması yanlış bir karar değil. Evet Pino'nun gol vuruşlarında eksikliği var ama pozisyon üretmede koşu özelliği öne çıkıyor. Hagi de bu özelliği nedeniyle Pino'da ısrarcı. Bu durum gayet normal.LEVENT TÜZEMEN: Pablo Pino santrfor değil (SABAH)
Sabri, Ayhan, Neil, Cana, Pino ve Kewell, hem iştahlı hem de ekstra bir motivasyonla oynayınca, Galatasaray, başkanıyla, hocasıyla, taraftarıyla haftalardır aradığı morali Kasımpaşa karşısında buldu. Özellikle Kewell bir lider gibi oynadı ve oynattı. Hatta kenara gelip taktik konusunda düşüncesini Hagi ve Tugay'la paylaştı. Galatasaray'ın oynadığı futbol asla kaliteli değildi. Sadece takım halinde yapılan istekli mücadele göze battı. Bir gerçek var ki; bunalımlı günlerde Kasımpaşa ile oynamak Galatasaray adına şans oldu. Daha dirençli bir takım Galatasaray'a bu kadar kolay pozisyon vermezdi.HAGİ PİNO'DA ISRARCI OLMAMALI
Pino'nun gol vuruşlarındaki dengesizliği skorun büyümesini engelledi. İyi bir golcüye sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu Galatasaray yönetimi Pino'nun kaçırdığı golleri görünce anlamıştır. Pino rakip savunma arkasına etkili sızan, çabuk hızlanan, süratli bir kanat oyuncusu ama asla santrfor değil.

RIDVAN DİLMEN: Hagi 2011-12 sezonunu açtı (SABAH)
Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, 2011-2012 sezonunu bu hafta açtı! Elano ile yollar ayrıldı, aklında soru işareti kalmasın diye Aydın Yılmaz, Gökhan Zan, Serdar Özkan ve Çağlar Birinci'ye Kasımpaşa karşısında şans tanıdı. Hakan Balta'yı oyunun son bölümlerinde orta üçlüde kullandı. Yani gelecek sezonun Galatasaray'ını düşünmeye başlayan Hagi, kalan haftalarda bu oyuncuların performansını değerlendirecek ve onlarla devam edip etmeme kararı alacak.KASIMPAŞA ÇOK POZİSYON VERDİ
Kasımpaşa Süper Lig'in en açık oynayan takımı. Top onlara geçtiğinde takım halinde risk alıyorlar. Bu, onları pozisyona sokuyor ama topu kaptırdıkları zaman da dün akşam Galatasaray karşısında olduğu gibi kalelerinde çok sayıda gol pozisyonu veriyorlar.

BUGÜN NELER OLDU