İsyan bu haykırış!

Maçtan bir gece önce taraftarının Florya'da protesto ettiği G.Saray, Kasımpaşa deplasmanında 34 gün sonra 3 puanla tanıştı ve ayağa kalktı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 05.12.2010 ABONE OL
Acaba? Ligin dibine oturmuş Kasımpaşa karşısına çıkarken bile, artık Galatasaray camiasının beynini bu soru karıncalandırıyor... Acaba? Eğrisi doğrusuna denk gelir mi? Son 4 maçını kaybetmeyen Kasımpaşa, 'serisine' bu maçı da ekler mi? İlk 10 dakikada, Yılmaz Hoca'nın niyeti de anlaşılıyor. Temkinli ama ileride kurmaya çalışıyor oyununu, rakibi sahasında istemediğini belli ediyor!


İlk 25 dakikada ortaya sıkışan oyunu Galatasaray kendi lehine açıyor yavaş yavaş. Aslında geçen haftalara göre kalite artışı yok ama etkili bir fark var: Sakatlığını iyice atıp liderliğini sahaya yansıtan Kewell... Kenardan Hagi, içeriden o taktik veriyor sahaya. Tabii aynı mıdır söyledikleri, o bilinmez! Ama Galatasaray sahaya ağırlığını koydukça içgüdüsel olarak çekilen Kasımpaşa, istenilenin gerçekleşmesini kolaylaştırıyor.


26'da, Aydın'ın ortasını Kewell kafayla ağlara yolluyor. Bu dakikaya kadar denemeleri olan ama tam manasıyla net bir pozisyon yakalayamayan Galatasaray, böylece rahatlıyor. Tabii 43'te Cana'dan kaçan Hüseyin'in, Yekta'ya yaptığı asist ve onun üst ağlarda kalan aşırtma vuruşu, rakip atak yapabilse, Galatasaray'ın 'panik atak' durumunun nüksedeceğinin işareti...


Sezonun başından beri Galatasaray'ı terk eden şans 44'te Sabri'nin asistini önünde bulup ağlara gönderen Pino sayesinde gülüyor. Ama gole kanmayın! 59'da Pino bir kez daha kaleciyle karşı karşıya kalıyor ve pozisyonu 'son vuruş' adamı olmadığını kanıtlar şekilde kalecinin üstüne vuruyor! 72'de Sabri'nin ortası, Hakan Balta'nın kafa omuz karışık vuruşuyla ağları buluyor. Kasımpaşa yoruldukça Galatasaray daha rahat bastırıyor. Hatta başka netleri de var. Ama onları 'harcamayı' tercih ediyor. Galatasaray, hem Kasımpaşa'yı hem de kendi kara bahtını yeniyor.

ÖZKAN İLK KEZ
G.SARAY'IN sezon başında transfer ettiği Serdar Özkan ligde ilk defa forma giyerken, Çağlar Birinci de sarı kırmızılı formayla resmen tanıştı.

LAZİO GELDİ AMA
KASIMPAŞALI Şahin'i izlemek için gelen Lazio'nun yöneticileri, genç futbolcunun kadroda olmadığını görünce şoke oldular.

HAGI 2 MAÇ ÜST ÜSTE!
SÜPER Lig'in 9.haftasında G.Saray'ın başına geçen Hagi ile sarı kırmızılı takım ilk defa üst üste iki maçta gol atmayı başardı.BUGÜN NELER OLDU