Ali Kuçik’in Beşiktaş sevdası

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 06.12.2010 17:31 ABONE OL
Ali Kuçik… O'nu hepimiz CSKA Sofya maçında Beşiktaş'a galibiyeti ve turu getiren golün mimarı olarak tanıdık! Lig Radyo Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan'ın ifadesine göre, Beşiktaş'ın alt yapısında yetişen Ali Kuçik'in Beşiktaş sevdası çok büyük.

Sezon başında Çaykur Rizespor Ali Kuçik'i transfer etmek için her yolu denedi. Hatta araya milletvekillerini, bakanları bile devreye soktu. Kulüp Kuçik için Beşiktaş yönetimine tam 150 bin liralık teklif götürdü. Fakat Beşiktaş yönetimi genç futbolcuyu vermek istemedi. Ali ise 150 bin liralık teklifi duyunca belki de ihtiyacı olduğundan dolayı yönetime gitmek istediğini belirtti başlarda. Beşiktaş yönetiminden ise "Sen bana aylık 4 bin lira almak için imza at. Zaten performansın ile kadroya girersen bu parayı kazanırsın" cevabını aldı. Ali ilk önce tereddüt yaşadı. Ortada hayatı boyunca çalışıp göremeyeceği kadar büyük bir para vardı. Ancak Beşiktaş'a olan sevdası daha üstün geldi ve siyah beyazlı takımda kalmayı seçti...

Sonrası malum. Ali Kuçik artık gösterdiği performans ile Beşiktaşlı taraftarların yıldızı. Oyundan çıkarken 30 bin 40 bin kişi stadı "Ali" tezahüratları ile inletiyor. Ali, 150 bin lirayı gözden çıkardı ama, 20 milyonun gönlüne girdi!

BUGÜN NELER OLDU