Bursa Başkanı sabahspor.com’a konuştu

Pazartesi 06.12.2010 18:34
Güncelleme: Pazartesi 06.12.2010 18:40
ABONE OL
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı sabahspor.com'a konuştu, maçın hakemi Fırat Aydınus ve çıkan olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sayın Başkan, maçın hakemi Fırat Aydınus'un verdiği kırmızı kart kararı ve kendisinin Beşiktaşlı olmasıyla ilgili söylenti için neler söyleyeceksiniz?

Hiçbir şey. Ne söyleyebilirim ki?

Birçok spor programında konuşuldu bu durum... Mesela Ahmet Çakar, Fırat Aydınus'un Beşiktaşlı olduğunu ve Volkan'a gösterdiği kırmızı kartın kafaları karıştırdığını ima etti...

Benim Fırat Aydınus ve kırmızı kart konusunda bir şey söylememe gerek yok. Söylenecek olan her şeyi spor kamuoyu söylemiş, siz de söylüyorsunuz zaten.. Daha ben bunun üzerine ne konuşayım ki. Herkes gördü, Türkiye gördü, kamuoyu neyin ne olduğunu biliyor, kamuoyunun düşüncelerine kulak verilmeli.

Volkan'ın kırmızı kartı size göre doğru bir karar mıydı?

Bitmiş bir olay, verilmiş bir karar… Haksız olduğunu, kararın doğru olmadığını, herkes gördü, herkes konuştu. Benim bunların üzerine söyleyecek sözüm yok, her şey ortada çünkü.

Fırat Aydınus bu maça atandığında itirazınız oldu mu?

Bugüne kadar hakemlerle ilgili hiçbir yerde hiçbir şekilde konuşmadım, bundan sonra da konuşmayacağım.

Futbol Federasyonu milli takımlar sorumlusu ve Bursaspor'un eski başkanı olan Levent Kızıl ile kavganız olduğu için Bursaspor alehine hakem hataları olduğu iddiası var. Buna ne diyeceksiniz?

Hayır hayır. Böyle bir polemiğe girmek istemiyorum.

Maç öncesi çıkan olaylar konusunda ne söyleyeceksiniz?

Çok üzüldüm gerçekten, olmamalıydı.

İkinci yarıdaki Bursaspor-Beşiktaş maçına seyirci gelecek mi?

Buna il güvenlik kurulu karar verecek, ben gelsinler desem de belki il güvenlik kurulu 'hayır gelmesinler' diyecek. Bunu bekleyip göreceğiz. Normalde keşke biz de oraya rahat rahat olaysız gitsek, Beşiktaşlılar da Bursa'ya gönül rahatlığıyla gelebilse… Gönül bunu ister.

Ertuğrul Sağlam "Devre arası transfer olacak" dedi...

Olacak tabi, transfer yapacağız.

Sercan'ın adı Galatasaray ile geçiyor, transfer yapacağız dediniz, peki gidenler de olacak mı?

Gelenler olacak ama gidenlere bakacağız… Olabilir… Gidenler de olabilir diyorum şimdilik.