Semih: NBA'e ısınıyorum

NBA'deki çaylak sezonunda Shaq ve Jermaine O'Neal'ın yedeğinde kalan Semih Erden, her geçen gün Boston Celtics'e uyum sağladığını ifade etti

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 07.12.2010 ABONE OL
Boston Celtics'in New Jersey Nets'i 100-75 yendiği maçta 18 dakika forma giyen ve 4 sayı, 6 ribaund ve 1 asistlik performans sergileyen milli basketbolcu Semih Erden, takımda son zamanlarda çok daha fazla süre almaya başladığını ve okyanus ötesindeki lige her geçen gün daha çok ısındığını söyledi. Semih, en büyük hayallerinden birinin NBA'deki ilk yılında şampiyonluk yüzüğünü takmak olduğunu, takım olarak da bu güce sahip olduklarını belirtti. Amerika'da karşılaştığı zorluklarla ilgili açıklamalarda bulunan Semih Erden, "Beni zorlayan en büyük problem yabancı dil. Ancak bu sorunu aşmak için elimden geleni yapıyorum. Özel öğretmen tuttum. Ders alıyorum ve ilk geldiğim zamana göre çok daha iyi oldu. Maksimum bir iki aya kadar bu sorunumu çözeceğim. Ayrıca Boston'a da alışmaya çalışıyorum" diye konuştu.

HİDO 7 SAYI ATTI
Phoenix Suns'ın Washington Wizards'ı 125-108 yendiği maçta yedek soyunan Hidayet Türkoğlu ise 19 dakika sahada kaldığı mücadeleyi, 7 sayı, 4 ribaund, 3 asist, 2 top çalma ve 1 blok ile tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU