'Yönetimde idari zaafiyet var'

Salı 07.12.2010
ABONE OL
Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Ali Dürüst, Kanaltürk'te katıldığı bir programda başkan Adnan Polat'ı topa tuttu. İşte muhalefetini yüksek sesle dile getirmeye başlayan Ali Dürüst'ün çarpıcı açıklamalarından satırbaşları:
* 8 senelik yöneticilik dönemimde gördüğüm en önemli şey uyuşmaydı. Bugünkü Galatasaray yönetiminde ise idari bir zaafiyet var. İlk yarıyı 10.'lukla bitirmek sadece teknik zaafiyetle açıklanmaz. İki tane yönetim kurulu üyesi istifa edip, istifa ederken de muhalefet diye belirttiğiniz kişilerden daha ağır konuşuyorlarsa zaafiyet ortadadır.
* Sekiz senede iki teknik direktörle çalıştık. Sürekli teknik direktör değişimi hiç bir fayda getirmez. Hagi seçimi bugünkü şartlarda doğru ama ömrünün ne kadar süreceğini burada bana değil başkan Adnan Polat'a sormanız lazım.
* Fatih Terim'e gidilmesini samimi bulmuyorum. Öncelikle bunun altyapısını hazırlamak lazımdı. Benim için Fatih Terim ve Adnan Polat canandır, can olan Galatasaray'dır. Galatasaray'ın bir hocadan ret yanıtı almaması lazım.
* Kongre zamanı gelince başkan adayı olup olmayacağımı açıklayacağım. Bugün başkan adayı olacağımı açıklamam mevcut yaralara bir yara daha ekler.

https://www.sabah.com.tr