En büyük biziz

Bu sezon şampiyonluk yarışında en büyük rakiplerinin yine kendileri olduğunu söyleyen Yıldırım Demirören, "Biz büyüklük olarak Galatasaray ve Fenerbahçe'yi geçtik" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 08.12.2010 ABONE OL
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Lig TV'de katıldığı Futbol Gündemi programında iddialı açıklamalar yaptı. Lig yarışından yeni stat projesine kadar birçok konu hakkında konuşan Demirören, transfer için de taraftara müjde verdi. İşte başkan Demirören'in açıklamalarından öne çıkanlar:
* Şampiyonluk yarışındaki en büyük rakibimiz yine biziz. Taraftarımız hata yapmazsa, ben hata yapmazsam, hocamız hata yapmazsa, futbolcumuz hata yapmazsa biz şampiyon oluruz.
* Biz Galatasaray ve Fenerbahçe'yi geçtik büyüklük olarak. O yüzden '2 büyük yaratılıyor' sözümün geçerliliği kalmadı.
* Ben bir kere bir televizyon programında, 'Hocayla sadece golf oynuyorum' dedim, olay oldu. Çok acil olmadıkça hocayla konuşmak benim işim değil. Geçmişte bunu yaptıysam da hata yaptım.
* Schuster, "1960'ların futbolu oynanıyor' derken Türk futbolunun geriye gittiğini söylemek istedi.

SAKATLAR ŞAMPİYON OLURDU!
* Sakat kadromuzdan bir takım yapsak şampiyonluğa oynar. Sezonu en erken açan takım biziz. Önceden form tutmanın ligin ortalarında doğru bir düşüşü getireceği kesindir. 100 gol atılmış UEFA tarihimizde. Bunun 75 tanesi 40 senede 25 tanesi son 3 ayda atılmış. Sakatlara rağmen gruplardan çıktık ve oldukça iyi istatistiklerle çıktık. 4 BJK TV konusunda Digiturk ile mukavele imzalandı. Tuğrul Yenidoğan Genel Müdür oldu. 15-20 güne kadar açarız herhalde televizyonu.
* Türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımları Beşiktaş ve Trabzonspor bence. Bursaspor da oynuyor.
* (Aziz Yıldırım'ın 'Tek büyük Fenerbahçe' sözü için) Filden büyük deve var.
* Kulüpler Birliği başkanlığı bana teklif edilse kabul etmem. Her tarafa yetişemem çünkü.

Başkanlığı Cemal'e bırakırım!
Kulüpler borçlanarak büyüyor. Başkanı şansınız yok. Ben kulüpte kalan paramı alacağım. Çocuklarımın parası o, her zaman söylüyorum. Bir yerde ne kadar çok oturursanız o kadar çok hata yaparsınız. Geldiği gibi gitmeyi bilmeli herkes. Başkanlığı bırakırım ama ancak Cemal'e (4 yaşındaki çocuğu) bırakırım! (Gülerek)
* Bursa maçında yaşananlar kötüydü. Ancak kavga oldu diye geri adım atmamalıyız. Eğer taraftarlar deplasmana gitmezse kaybeden Türk futbolu olacak. Pes etmemeliyiz.
* Bursa maçını gündüz oynadık. Müracaat etsek maçlarımızı gündüz oynatırlar mı acaba bundan sonra. Ne güzeldi. Kombineler haricinde ilk kez bu kadar fazla bilet satıldı.

Quaresmagibi yeni yıldızlar gelecek...
Camiamızdan bir yıldız beklentisi var. Görüşeceğimiz oyuncular Guti ve Quaresma gibi olacak. Bundan sonra alınacak isimler yıldız olacak. Emenike'yi kesinlikle düşünmüyoruz.
* Fatih Tekke tutmadı. İzin vereceğiz, kulüp arayacak. İbrahim Üzülmez'le iki sene daha devam etmek istiyoruz. Rüştü'nün de sakatlığı düzeliyor. Nihat'ın yeri bende başka. Ondan hala umudum var.
* Guti'nin kazasından dolayı gerekli uyarı yapılır. Öyle bir profesyonel ki o kaza olmasaydı sabah kalkar idmana giderdi. Şu ana kadar bir hatasını görmedik. Gerçek bir lider. Kendisine kaptanlık verilebilir.
* Bobo ile ocak ayında görüşeceğiz. Onunla ilgili tek korkum, 6 yıldır Beşiktaş'ta oynuyor, heyecanını kaybetmesi. Bunu halletmeye çalışacağız.

Schuster'e 'Hocam saldır' talimatı verdik
Kötü günlerde Bernd Schuster üzerinde çok büyük baskı oluşturulmaşa çalışıldı. O günlerde hocamızla konuştuk. Hiçbir zaman hocayı gönderme gibi bir düşüncemiz olmadı. Hoca 'Nasıl futbol oynamak istiyorsunuz' diye sordu. 'Hocam saldır' dedik.
* Zaman zaman kaybedeceğiz ama futboldan memnun olmak lazım. Konyaspor maçı 5-1 biterdi. İki atak oldu 2 gol yedik. Futbolda başarı kadar şansa da ihtiyaç var. Bursaspor maçında şansımız vardı, rakibin bir topu direkten döndü.
* Kaptanımız İbrahim Üzülmez, ayrı bir insan. Serdar Başkan döneminde Gaziantep'ten ben aldım onu. Allah kısmet ederse 1-2 sene daha mukavelesini uzatırız. Örnek bir futbolcu.

Fatih Terim faydalı ise takımın başına getiririm
Teknik dinektör tercihlerimi kulübün menfaatleri doğrultusunda kullanırım. Mustafa Denizli ile ilgili laflarım sonrası kendisini takımın başına getirdik. Ağabeykardeş ilişkisi içerisinde şampiyonluk yaşadık. Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda kim olursa getiririm. Ama yönetim kurulunun kararı da önemli. Fatih Terim kulübe faydalı olacaksa tabii ki getiririm. Örneğin Daum senelerce bizde çalıştı. Sonra gitti Fenerbahçe'de şampiyonluklar yaşadı.

BUGÜN NELER OLDU