Son periyot kabusu bitti

Eurocup'taki tüm maçlarını son anlarda kaybeden Beşiktaş Cola Turka, bu kez 57-51 geride girdiği 4. çeyrekteki performansıyla Asvel'i devirdi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 08.12.2010 ABONE OL
Beşiktaş galibiyet parolasıyla çıktığı maçın ilk çeyreğinde Likholitov, Iverson ve Ignerski ile skor üretti. Ancak Fransızlar Gelabale ve Zizic ile oyunun hemen başında hızlı hücumlarla kontrolü eline aldı. Üstünlüğünü koruyan Asvel ilk çeyreği 12-21 önde kapattı. İkinci çeyrekte temsilcimiz Cevher Özer ile önce rakibine direndi sonrasında da Ogilvy ile farkı kapattı. Ancak hızlı hücumlarla yeniden Gelabale'yi iyi kullanan Asvel yeniden farkı açtı ve ilk yarıyı 33-39 üstün kapattı. İkinci devreye 6-0'lık seri ile giren Beşiktaş Iverson ile eşitliği yakalasa da kontrolü eline alan Asvel son periyoda 51-57 önde girdi.

SIRADA HEMOFARM VAR
Son çeyreğe Beşiktaş fırtına gibi başladı. Likholitov ve Chatman'la coşan Beşiktaş periyotun hemen başında öne geçti. Çok iyi savunma yapan Beşiktaş, Serhat'la da skor üreterek farkı korudu ve karşılaşmayı 80-74 kazandı. Bu galibiyetle ilk iki iddiasını sürdüren siyahbeyazlılar haftaya Hemofarm'a konuk olacak.

BUGÜN NELER OLDU