Asla bırakıp gitmem

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Divan Kurulu'ndaki seçim çağrısına "Gündemde seçim yok 2012'ye kadar buradayız. İbra tehdidiyle de bırakacağımı kimse düşünmesin" yanıtını verdi

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 09.12.2010 ABONE OL
Galatasaray Divan Kurulu toplantısında eleştirileri yanıtlayan başkan Adnan Polat "Seçim kararını yönetim olarak biz veririz. Galatasaray'ın gündeminde şu anda seçim yok. 2012'ye kadar görev başındayız. İbra tehdidiyle görevi bırakacağımı kimse düşünmesin. İbra ettirmemek isteyenler de ellerinden geleni yapsın" ifadesini kullandı. Yönetim kurulundan geçen ay istifa eden Cemal Özgörkey'in de takip ettiği toplantıda yeni stattan takıma kadar eleştirileri yanıtlayan Polat'ın sözlerinden ön plana çıkanlar şöyle:

Galatasaray Adası'nın boşaltılması için gerekli ihtarnameyi çektik.

Divan Kurulundaki eleştirilerden feyz alıyoruz. Sadece eleştiriliyor ve suçlanıyoruz. Kimse yeni bir şey önermiyor. Galatasaray'da futbolun dışında şu an endişe edilecek bir durum yok.

Liseli-lisesiz ayrımı yapmadığımı çok iyi biliyorsunuz. Bir liseli olmamama rağmen liseye nasıl yaklaştığımı çok iyi biliyorsunuz. Bu ayrımı yapanlara nasıl baktığımı da...

Gayrimenkul, benim de bildiğim işlerden biridir. Galatasaray'ın en büyük varlığı Riva. Biz bunu Genel Kurul'a getireceğiz, başka türlü olamaz ki.

Asla enkaz edebiyatı yapmadık. Yönetim olarak Türk telekom Arena'ya konsantre olduk. Ulaşımda bazı sıkıntılar olabilir. Ama sonuçta stattan Kanyon'a 20 dakikada yürünebilir. Dağ başında değil bu stat. Olimpiyat Stadı gibi bir durum söz konusunu değil.

Stadı bir 6 ay daha geciktirirsek bir 25 milyon dolar daha gelir kaybımız olacak. Galatasaray'ın şu an böyle bir lüksü yok. Stad zamanında bitseydi kasamızda şu an 50 milyon dolar daha olacaktı.

Eski başkanların medya üzerinden bana gönderme yapması beni rahatsız ediyor. Gelsin, burada bugün olduğu gibi konuşsun. Her görüşüne saygı duyuyorum. Bana söylesin yeter.

Kulübün 2 yıldaki gerçek zararı 213 milyon TL değil, 80 milyon TL'dir. Kredi borcumuz bugün itibarıyla 120 milyon dolar. Galatasaray'ın 4 sezonda toplam geliri 468 milyon dolar. Faaliyet giderleri ise 505 milyon dolardır. Faaliyet zararı 37 milyon dolar civarındadır.

Futbol takımı nedeniyle eleştiri var ama Galatasaray sadece futbol değildir. Ocak ayında transfer yapacağız. Teknik direktörümüz, 4 mevkiye 4 futbolcu istiyor. Hafta sonu, her mevki için bize 3 isim verecek. Bütçe içindeyse bunu realize edeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU