Bursa cezaya itiraza hazırlanıyor

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 10.12.2010 10:38 ABONE OL
Spor Toto Süper Lig'de geçen Pazar günü oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçı öncesi çıkan olaylar sebebiyle 2 maç seyircisiz oynama cezası alan Bursaspor, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na itiraz edecek.

Pazar gününden buyana kamuoyunda tartışılan olaylar sebebiyle kendilerine 2 maç ceza verilmesine anlam veremediğini belirten Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, karara itiraz edeceklerini söyledi.

Kararın objektif olmadığının altını çizen Bursaspor Başkanı Yazıcı, kendilerinin İstanbul'a misafir olarak gittiğini belirterek, "Haksız bir kararla karşı karşıyız. Özelliği olan bir maçtı. Saha dışındaki olaylar sebebiyle ceza veriliyor. Bunu anlamak mümkün değil, bu bekleniler bir olay. Türkiye, 'o maçta olay çıkar' diyor. Yazık günah değil mi? Bursa olarak ne yapmışız. Anlamak mümkün değildir. Bazı şeyler kitapta yazılır, ancak bazen uygulanmayabilir. Özel durumda müsamaha gösterilmesi lazım. Müsamaha gösterilmezse bazı kapılar kapanır. Bu husumet niye, bunlar başımıza niye geldi, bu ceza niye? Gelişmeler tamamen Bursaspor'dan yana; ancak ceza bize veriliyor. Bu cezayı hak etmedik. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız, Futbol Federasyonumuz, Beşiktaş yönetimi ve Türk spor kamu oyu, tüm iyi niyetlerini kullanarak dostluk ve barıştan yana değil miydi? Biz de bu sese kulak vererek gittik. Futbol Federasyonu kitabına göre hareket edersek, bu kitap dışı bir iş. Eğer, güvenen ve sonunda mağdur taraf olan Bursaspor bu cezaları görürse, bu olaylar hiç bitmez." dedi.

Öte yandan Bursaspor internet sitesinde yapılan açıklamada, aidat ücreti ödemeyen üyelerin isimlerini yayınladı. Üyelik ücretlerinin ödenecek noktalarının da yeraldığı açıklamada 572 üyenin ismi de bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU