Çok gol yiyoruz çünkü...

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 10.12.2010 22:28 ABONE OL
Fenerbahçe'nin Senegalli futbolcusu Mamadou Niang, kulübünde çok mutlu olduğunu ve Fenerbahçe ile eski kulübü Marsilya arasında fark olmadığını belirtti.

Marsilya'dan 4 ay önce Fenerbahçe'ye transfer olan Niang, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliğinin internet sitesinde yayımlanan röportajında, Türkiye'deki geçirdiği 4 ayı değerlendirdi.

HALA MARSİLYA TARAFTARIYIM

''Fenerbahçe'de çok mutlu olduğunu ve bu mutluluğun her geçen gün daha da arttığını'' anlatan Niang, Fransa'dan ayrılmasına rağmen hala Marsilya taraftarı olduğunu kaydetti.

Niang, ''Marsilya iyi futbol oynadığında, işler yolunda gittiğinde en çok sevinenlerden biri oluyorum. Takımı yakından takip ediyorum. Bu aralar Marsilya olumlu sonuçlar alıyor ve bu beni sevindiriyor'' ifadesini kullandı.

Marsilya ve Fenerbahçe arasında çok fark olmadığını, iki kulüpte de atmosferin aynı derecede coşkulu olduğunu belirten Senegalli futbolcu, ''Stadda iki takımın taraftarı da çok bağırıyor. Buradaki stat kapalı olduğu için Türkiye'de bu biraz daha etkileyici oluyor. Ses seviyesi açısından bu fark hissediliyor. Marsilya da aynı şeyi yaptığında çok etkileyici olacak'' yorumunu yaptı.

GALATASARAY DERBİSİ FARKLI

Niang, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 0-0 sonuçlanan derbinin kendisine Marsilya-PSG derbilerini anımsatıp anımsatmadığı sorusuna, ''Hayır, burada durum farklı. Türk El Clasicosu çok daha hararetli. Fransa'da PSG-Marsilya derbisinin önüne engeller konuluyor. Rakip taraftarların deplasmana gidememesi gibi tartışılır kararlar alınıyor. Bu hale gelinmesi kötü. Fransa ligi bundan iyisini hak ediyor'' yanıtını verdi.

GERİDE BOŞ ALAN BIRAKIYORUZ

Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın taktik anlayışıyla ilgili bir soru üzerine Niang, ''Kocaman'ın hem hücumda hem de savunmada etkili bir takım istediğini, Fenerbahçe takımının topla ileriye doğru oynamayı sevdiğini, bunu yaparken risk aldığını ve geride boş alan bırakması nedeniyle goller yediğini'' anlattı.

Ligde 8 golü bulunan Niang, Fenerbahçe'de ne kadar kalacağıyla ilgili soruyu ise ''Kendime ve kaliteme güveniyorum. Sakatlanarak sahalardan 3 hafta uzak kalmamış olsam, daha iyisini yapardım. Ancak kendimi bu takımda iyi hissediyorum. Kulübe değer veriyorum. Birkaç yıllık bir anlaşmaya imza attım. Tekrarlıyorum, kendimi burada iyi hissediyorum. Başarılı olacağım. Futbolda her şey çok hızlı gelişir. Geleceğin sizin için neler hazırladığını bilemezsiniz. Asla, asla deme. Ancak aklımda uzun süre Fenerbahçe'de oynamak var'' diye yanıtladı.

MESSİ BENCE EN İYİSİ

Niang, 10 Ocakta açıklanacak FIFA Altın Top ödülünün sahibinin kim olacağı sorusuna ise ''Bu sezon kazandıkları kupalar nedeniyle Xavi ve Andres Iniesta bunu hak ediyor. Ancak kişisel oyun seviyesine baktığımızda Lionel Messi bence en iyisi. Topla yaptıkları çok sıradışı'' yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU