Emenike baskısı

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 10.12.2010 14:44 ABONE OL
Ligin 16. haftasında yarın sahasında MP Antalyaspor'u ağırlayacak olan Kardemir Karabükspor son hazırlıklarını bugün Çamlık tesislerinde yağmur altında gerçekleştirdi. Isınma ve düz koşu ile yapılan ter idmanı şu çalışmaları ile tamamladı.

Antrenman sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunun Futbol Şube Sorumlusu ve Basın sözcüsü Metin Yılmaz, Fenerbahçe maçının ardından Antalya maçının Cumartesi oynanması nedeni ile takımın izin yapmadan çalışmalara başladığını ve bugün son hazırlığını yaparak kampa girdiğini söyledi.

Antalya maçının bu sezon iç sahada ilk yarının son maçı olması ve önlerindeki Trabzon maçını da hesap ederek 3 puanla ayrılmak istediklerini belirten Yılmaz şunları söyledi:

"Hedeflediğimiz noktalarda bitirmek ve hem de aynı zamanda Antalya ile rakip olmamız nedeniyle kazanılması gerekilen bir maç. Bu nedenle yarın karşılaşacağımız Antalya maçında taraftar baskısıyla sahada göstereceğimiz mücadeleyle 3 puanı almak istiyoruz. İç sahada arzulu, istekli ve bol gollü maçlar oynuyoruz. Antalya maçı da bu havada geçecektir."

"ÜZERİMİZDE EMENİKE BASKISI VAR"

Son günlerde üzerlerinde Türkiye haricinde yurt dışında da Emenike için yoğun tekliflerin geldiğini de anlatan Metin Yılmaz, " Bize hep dolaylı ve aracılarla haberler geliyor. Antalya ve Trabzon maçını bitirdikten sonra Yönetim Kurulu ile bunu masaya yatıracağız. Çünkü inanılmaz bir baskı ve istek var Emenike için. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda önümüzdeki iki maçı bitirdikten sonra yapacağımız ilk yönetim kurulu toplantımızda Emenike konusunu detaylı olarak masaya yatıracağız. Devre arasında takımda kalacak ve gitmek isteyen oyuncular ile transferlerle birlikte Emenike konusunu değerlendireceğiz. Bizim şuan öncelikli olarak oynayacağımız Antalya ve Trabzon maçında puan veya puanlar alarak ligin ilk devresini iyi bir yerde kapatmak istiyoruz" dedi.

Diğer yandan edinilen bilgilere Fransa, Katar ve İran dışında Rusya ve Almanya liginden Borussia Dortmund takımında da Emenike için teklif verildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU