Beşiktaş'ta şok üstüne şok

Sakatlıklar bitmek bilmiyor. 3 ay oynayamayacağı açıklanan Holosko'nun ardından taraftarın bir gözdesinin daha en az 4 hafta oynayamayacağı açıklandı.

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 11.12.2010 13:38 ABONE OL
Bu sezon sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan Beşiktaş'a bir kötü haber de Slovak futbolcu Filip Holosko'dan geldi.

Eskişehirspor maçında sağ ayak tarak kemiği kırılan Holosko'nun 3 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Holosko'nun tarak kemiğinin krampon darbesiyle kırıldığını ifade ederek, Slovak futbolcunun bu akşam Maslak Acıbadem Hastanesi'nde kulüp doktorlarından Doç.Dr. Şenol Akman tarafından ameliyat edileceğini ve 3 aydan önce sahalara dönmesinin zor olduğunu kaydetti.

Bu arada, siyah-beyazlıların, ligin ikinci yarısının büyük bir bölümünde faydalanamayacakları Holosko'nun sözleşmesini sezon sonuna kadar donduracağı öğrenildi.

Öte yandan, Nobre, Bobo ve Quaresma'nın ardından Holosko'nun da sakatlanmasıyla Beşiktaş'ın forvette A2 takımından Ali Kuçik'ten başka alternatif kalmadı.

BEŞİKTAŞ'TA NECİP DE 4 HAFTA YOK

Beşiktaş Kulübü, Eskişehirspor maçında sakatlık geçiren Necip Uysal'ın sol diz iç yan bağlarında ikinci derecede yırtık tespit edildiğini açıkladı.

Maçtan sonra yapılan kontrollerin ardından sakatlığı belirlenen Necip Uysal'ın 4 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Genç oyuncunun ligin ikinci yarısının ilk maçında formasına kavuşabileceği belirtildi.

BEŞİKTAŞ'IN SAKAT SAYISI 20'YE ULAŞTI

Sezona flaş transferler ve büyük umutlarla giren Beşiktaş, bu sezon sakatlıklar bakımından şanssız bir dönem yaşıyor.

Siyah-beyazlılar, bu sezon Spor Toto Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası'nda toplam 29 maça çıkarken, bu karşılaşmalarda 28 futbolcu forma giydi.

''Kara Kartallar''da geride kalan 29 maçta toplam 18 futbolcu sakatlıkları nedeniyle bazı maçlarda görev alamazken, 19 ve 20. olarak Filip Holosko ile Necip Uysal katıldı.

Eskişehirspor maçında sağ ayak tarak kemiği kırılan Slovak futbolcunun 3 ay sahalardan uzak kalacağı, sol diz iç yan bağlarında ikinci derecede yırtık tespit edilen Necip'in ise 4 hafta takımını yalnız bırakacağı açıklandı.

Diğer yandan, sezon başında sakatlanan ve uzun süre sahalardan uzak kalacağı anlaşılan Sivok'un sözleşmesi kulüp yönetimi tarafından yarım sezon dondurulmuştu.

SADECE 8 FUTBOLCU SAKATLANMADI

Beşiktaş'ta, 28 kişilik kadroda sakatlık yaşamayan futbolcu sayısı ise sadece 8 oldu.

Siyah-beyazlılarda, en çok forma giyen futbolcular olan İbrahim Üzülmez ile Alman futbolcular Fabian Ernst ve Roberto Hilbert sakatlıklara adeta meydan okudu.

Beşiktaş'ta ayrıca Rodrigo Tabata, İsmail Köybaşı, Michael Fink, Ersan Gülüm ve son maçlarda forma giyen Ali Kuçik, bu sezon sakatlıklar nedeniyle takımlarını yalnız bırakmadı.

Bu arada Eskişehirspor maçında sakatlanan Ersan Gülüm'ün durumu da yapılacak tedavilerinin ardından netlik kazanacak.

FUTBOLCULAR VE SAKATLIKLARI

Beşiktaş'ta bu sezon sakatlıkları nedeniyle takımlarını yalnız bırakan futbolcular ve maç sayıları şöyle:

Rıdvan Şimşek...: 20
Ekrem Dağ.......: 17 (Sakatlığı sürüyor)
Matteo Ferrari..: 16 (Sakatlığı sürüyor)
Ricardo Quaresma: 12
Yusuf Şimşek....: 11
Rüştü Reçber....: 10 (Sakatlığı sürüyor)
Mert Nobre......: 8 (Sakatlığı sürüyor)
Fatih Tekke.....: 8
Nihat Kahveci...: 7 (Sakatlığı sürüyor)
Erhan Güven.....: 7
Bobo............: 6 (Sakatlığı sürüyor)
Mehmet Aurelio..: 5
Hakan Arıkan....: 4
Onur Bayramoğlu.: 4 (Sakatlığı sürüyor)
Guti Hernandez..: 3
Tomas Zapotocny.: 2
İbrahim Toraman.: 2
Cenk Gönen......: 2
Filip Holosko...: 3 ay (Sakatlığı yeni başladı)
Necip Uysal.....: 4 hafta (Sakatlığı yeni başladı)

BUGÜN NELER OLDU