Hep Marsilyalı kalacağım

F.Bahçe'nin Senegalli golcüsü Niang, "Fenerbahçe forması giyiyorum ama her zaman bir Marsilya taraftarı olarak kalacağım" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 11.12.2010 ABONE OL
FIFA'nın sitesine konuşan Niang, eski kulübü Marsilya ile arasında her zaman iyi ilişkiler olduğunu belirterek, "Yeni kulübüme kısa sürede alıştım. Türkiye'yi çok sevdim. F.Bahçe'de oynuyorum ama her zaman Marsilya taraftarı olarak kalacağım. F.Bahçe'yle 4 yıllık sözleşme imzaladım ve 8 golle ilk sezonuma da iyi başladım. Burada takıma katkım ve başarılarım takdir ediliyor. Futbolda kesin konuşulmaz ama uzun süre Türkiye'de kalabilirim" dedi. PSG-Marsilya derbisiyle G.Saray-Fenerbahçe derbisini kıyaslayan Senegalli golcü, "Fransa'da taraftarların deplasman maçlarına gitmesine izin verilmiyor. Buna üzülüyorum. Türkiye'de tansiyonun Fransa'ya oranla daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Marsilya'da çok ateşli bir taraftar kitlesine sahip. Ama Türkiye'de taraftarın takıma katkısı daha fazla, sesleri daha gür çıkıyor" diye konuştu.

AYKUT KOCAMAN SAVUNMACI
Senegalli forvet, Fenerbahçe'nin ligde 39 gol atıp, 18 gol yemesi için ise "Aslında Aykut Kocaman'ın katı bir savunma anlayışı var. Ama defansif bir oyun sergilememizi istemiyor. Topla sürekli oynamamızı ve hücumda etkili olmamız onun için çok önemli. Ancak ileri çıktığımızda geride çok fazla adam kalması bize sorun yaratıyor" yorumunu yaptı.

BUGÜN NELER OLDU