Dozere gerek yok

Galatasaray, Ali Sami Yen'de son lig sınavını G.Birliği önünde verdi, 2-0 mağlup Galatasaray, Ali Sami Yen'de son lig sınavını G.Birliği önünde verdi, 2-0 mağlup olarak, bu sezon 8. kez yenildi, 10. sıraya demir attı. Taraftar çıldırdı, stat yıkıldı!

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 12.12.2010 ABONE OL
Kırılan koltuk sesleri... Devre arasında Ali Sami Yen'de en çok bu duyuluyor. Ama bu sefer tekmelerin nedeni öfke değil, sevda! Bir hatıra olsun saklamak buradan! Bir veda bu sonuçta. O yüzden bir mevsim durup durup bugün yağmaya karar veren kar etkilememiş kimseleri. Kapalı burada, eski açık burada... Açık ve hatta numaralı bile burada. Burası, 'sevgiliye' kavuşulan yer. Ağlanan ve gülünen... Çok sevilen. Bu nedenle ona yakışır bir veda istiyor, adı Galatasaray'la anılan herkes.


Gelin görün ki, sahadan gelen mesaj tam tersini söylüyor! Hem de daha birinci dakika bitmeden! Bu sezon 'düşeyim mi-düşmeyeyim mi' derdine düşmüş Gençlerbirliği, Galatasaray savunması ve kalecisi seyrederken, Hurşit'le sağ çaprazdan atıveriyor golü 31. saniyede! Tam da Ali Sami Yen 'Seni sevmeyen ölsün' diye inlerken. Tribündeki Galatasaraylılar 'aslan yüreklileri' görmek istiyor golün ardından. Ama sahadaki Galatasaraylılar'ın arasında böyle biri yok!


Rakipten ziyade havayla savaşıyor, organize olmaya niyet bile etmiyor, atak yapamıyorlar. Zaman zaman gelişen ufak tefek tehlikelerse dikkatte kusur etmeyen Gençlerbirliği tarafından kolay savuşturuluyor. 26'da Hurşit'in asistiyle Orhan'ın attığı ikinci gol, veda maçını keder maçına dönüştürüyor. Galatasaray'ı 'Sami Yen hakkını size helal etmiyor' tezahüratı inletiyor... 46'da taktiksel, 55'te mecburen yapılan değişiklikler de oyunun ilk yarıdaki tablosunu değiştirmiyor. Üstelik 55'te oyuna giren kişi Arda olmasına rağmen! Hatta Galatasaray, bütün Ali Sami Yen tarihinde olmadığı kadar kötü bir oyun oynamakta ısrar ediyor. Hatıra amaçlı kırılan koltukların, protesto olup sahaya yağmaya başlıyor maçın sonunda...


KOLTUKLAR TAKSİM'E TAŞINDI!
G.Saray'ın, G.Birliği karşısında aldığı yenilgi üzerine çılgına dönen sarı-kırmızılı taraftarlar, protesto gösterilerine Taksim Meydanı'nda devam etti. Kızgın taraftarlar Ali Sami Yen Stadı'ndan söktükleri koltukları, Atatürk Anıtı önüne bırakarak, mesaj gönderdiler.

ALİ SAMİ YEN'DE KOLTUKLARI SÖKTÜLER... FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU