Her yer karanlık

Ankaragücü, kar altındaki maçta Sestak'ın iki golüyle Fenerbahçe'yi devirdi. Kanarya, Anadolu'dan yine hüsranla dönerek taraftarına "İstanbul hariç her yer karanlık" dedirtti

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 13.12.2010 ABONE OL
Soğuk, bilet fiyatları tartışması, ev sahibinin iç meseleleri.. Hepsi başlama düdüğüyle geride kaldı. Fenerbahçe çıkışı başkentte sürdürmek istiyordu. Ankaragücü de kupa galibiyetine ligi eklemek. Ve Ankara'nın sarı-lacivertlileri yine ikinci yarıda güldüler. İlk yarıda istekli F.Bahçe karşısında daha temkinli bir takım vardı. Yoklamalar F.Bahçe'dendi. En tehlikelisi 13'te Niang'ın direkten dönen vuruşu oldu. 26, 28 ve 37'de 3 pozisyon harcayan Niang yine istekliydi. Doğru yerlerde dolaştı ama şanssızlık yaşadığı kesin.

Tesellisi son saniyede geldi. Kocaman'ın ondaki ısrarı ise zarar veriyor. Devrenin son pozisyonunda, 4 4 ' t e Alex'in vuramadığı an F.Bahçe'nin harcadıklarından oldu. İkinci yarı Ankaragücü'nde Özat hamlelerini yaptı. Ve olumlu sonuç aldı. 63'te Güven'in kestiği topu Sestak ağlara gönderip 1-0 yaptı. Alex durunca Ankaragücü bunu avantaj haline çevirdi. 74'te ikinci gol geldi ki, bu gol F.Bahçe savunmasının sıkıntısını da ortaya koydu. Sestak 4 rakibi arasında adeta 'slalom' yaptıktan sonra ağları buldu. Fark iki olurken F.Bahçe değişikliklerine başladı. Ama yolu alan almıştı. Güven'in 78'de direkten dönen kafa vuruşunu izledik.

KİMLİK ZEDELENİYOR!
F.Bahçe uzatmalarda Niang'la bir gol buldu ama iş işten geçmişti. Bu yenilgi F.Bahçe'de 3 haftadır galibiyetlerle gelen bahar havasını mevsim şartlarına döndürüverdi. Trabzon dışındaki rakipleri kaybetse de F.Bahçe'nin mağlubiyeti, kimliğini de zedeliyor. Nedense F.Bahçe, Aykut hocanın istediği "Kişilerle değil kimliğimizle kazanan takım olmalıyız" kavramını bir türlü hayata geçiremiyor. Hele ki deplasmanlarda.


BUGÜN NELER OLDU