İspanya Beşiktaş’ı konuşuyor

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 13.12.2010 16:59 ABONE OL
Beşiktaş'ın yeni transferi Fernandes bugün istanbul'a adım attı. Ama Beşiktaş günün asıl bombasını Almeida, Simao ile transfer görüşmelerinin başladığını Borsa'ya bildirerek patlattı.

Bülent Timurlenk, Beşiktaş'ın yeni transferlerini ve bu transferlerin İspanyol medyasında nasıl yankı uyandırdığını yazdı. İşte Timurlenk'in yazısı:

Henüz resmen açıklanmış olmasalar da spor camiası bu transferlere kesin olarak bitti gözüyle bakıyor. Quaresma ile birlikte Portekizli bir kare asa sahip olan Schuster, Guti'yi de sayarsak sanki İber yarımadasını İstanbul'a taşıdı. Beşiktaş, dört Portekizli, bir İspanyol ve Alman Ernst ile yabancı kontenjanını dolduracak. Defans dörtlüsünün yerli oyunculardan kurulacak ve Sivok-Hilbert gibi isimlerin kenarda kalacak olması ise soru işareti. 3 Büyükler, yerli defans hatlarıyla geçmişte bir başarı yakalayamadılar. Beşiktaş'ın geçen sezon Galatasaray'ın sezon başı ve devre arasındaki transfer politikasının bir benzerini bu sezon sürdürdüğünü söylemek mümkün.

İspanyol basını, Guti ve Quaresma transferleri sonrasında Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'i adeta "Türk Abramovich" olarak lanse ediyor. Demirören'in yıldızları kadrosuna katabilmek için hiç gözünü kırpmadan para harcadığının altını çiziyorlar. Fenerbahçe'de uzun bir dönem menajer Juan Figer etkili olmuş ve onun getirdiği Brezilyalı isimler kadroda yer bulmuştu. Bugün ise Beşiktaş'ın transferlerinde etkili olan isim, dünya futbolunda "Süper menajer" olarak tanınan, aynı zamanda Jose Mourinho'nun da menajeri olan Jorge Mendes. Portekizli menajer, Quaresma'dan sonra Atletico Madrid'de sözleşmesi sona erecek olan Simao için de en cazip teklifi yapacak kulübü arıyordu. Çok uzaklara gitmesine gerek kalmadı.

BUGÜN NELER OLDU