Skortif direktör!

Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup eden futbolcularına övgüler yağdıran ve Gençlerbirliği maçına aynı onbirle çıkan Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, mağlubiyetin ardından yine "Bize karakterli oyuncular lazım" deyip kafa karıştırdı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 13.12.2010 ABONE OL
Tarihinin en karanlık sezonunu yaşayan G.Saray'da bayrağı Rijkaard'dan teslim alan ve 8 haftada 4 mağlubiyete engel olamayan teknik direktör Hagi'nin kadro seçimi ve taktikleri kadar maçların ardından yaptığı açıklamalar da kafa karıştırıyor. Takımının kaybettiği her maçın ardından suçu futbolcularına yükleyen ve "Bize karakterli futbolcular lazım" cümlesini her basın toplantısında tekrar eden Rumen teknik adam, Kasımpaşa maçında övgüler yağdırdığı onbir G.Birliği'ne mağlup olunca topu yine öğrencilerine attı. Kasımpaşa deplasmanında 3-0 kazandığı maçın ardından "Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Güzel bir reaksiyon gösterdiler, iyi bir maç çıkardılar. Takım daha iyi oynuyor, daha iyi durumda. Takım ruhundan, kolektif oyundan memnunum" diyerek galibiyet sevinciyle oyuncularına övgüler yağdıran Hagi, bir hafta sonra Ali Sami Yen'deki son lig maçına aynı onbirle çıktı. Gençlerbirliği'ne 2-0 kaybedilen maçın ardından bu kez "Futbolcuların konsantrasyon eksikliği, azimli çalışmamaları, kolektif oyunu kuramamaları bizi bu sonuca götürdü" diyen Hagi, 7 gün önce kazanan aynı onbir için bu kez "Galatasaray'ın büyük kişiliği olan oyuncularla devam etmesi gerekiyor. Kişiliği olan bir takım, kişiliği olan oyuncularla kurulur " ifadelerini kullandı.

FUTBOLCULAR RAHATSIZ!
Rumen teknik adamın bu açıklamalarının takım içinde de büyük rahatsızlık yarattığı ve bazı futbolcuların "Bizi hep taraftarın önüne atıyor" dedikleri öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU