'Ben olsam oynatmazdım'

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, Rapid Wien ile yapacakları maçın hiçbir öneminin olmadığını belirterek, "Elimde olsa oynatmazdım" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, çok konuşulacak açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa Ligi L Grubu'nda bugün oynayacakları Rapid Wien maçında alınacak sonucun hiçbir şey ifade etmeyeceğini belirten Alman çalıştırıcı, "Ben olsam oynatmazdım" dedi. Gruptan çıkmayı garantilediklerini belirten Schuster, "Bu maçın bir esprisi bulunmuyor. İki taraf için de hiçbir şey ifade etmeyecek. Biz kazansak da rakip kazansa da iki takımın durumu ve konumu değişmeyecek. Bu maçların oynanması bana göre gereksiz. İki takım için de ekstra yorulma, ekstra masraf, ekstra yorgunluk oluyor. Elimde yetki olsa bu maçın oynanmamasını isterdim" dedi. Sahaya çıkaracağı kadro ile ilgili de bilgi veren 51 yaşındaki çalıştırıcı, "Bu maç bazı detayları denemek için şans olacak. Sakatların dönüşü var. Onlara biraz daha dakika vereceğiz. Sakatlığı geçen Quaresma ilk on birde olacak" ifadesini kullandı.

UEFA'YA BİLDİRİLDİ
Bu arada basın toplantısını takip eden temsilcilerin, Schuster'in, "Ben olsam oynatmazdım" şeklindeki sözlerini UEFA'ya bildirdikleri kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU