"Çantacılar ayıklanacak"

TFF Hukuk Üyesi Egemenoğlu, "Şike soruşturmalarında kayıt dışı menajerlerin başrolde olduklarını gördük. TFF'nin tavrı net. Çantacıları ayıklayacağız" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig kulüplerinin yöneticilerine düzenlediği "Talimatlara Aykırı Menajerlik" ve "Ulusal Kulüp Lisans Sistemi" toplantısı dün başladı. TFF Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu, Mart 2010'da önemli değişikliklerle yürürlüğe giren "Futbolcu Temsilciliği Talimatı" için açıklamalar yaptı. Egemenoğlu, Bochum, Sarıyer ve Diyarbakır soruşturmalarında, kayıt dışı menajerlerin başrolde olduklarını belirterek, "İfadelerinde cesurca yıllardır menajerlik yaptıklarını itiraf eden sanıklarla ilgili belgelerle karşılaştık. Hepsi 'Mesleğim menajerlik, futbolcum var' diyor, ama belgesi yok" dedi. Egemenoğlu, yaptıkları inceleme sonucu 116 temsilciden 51'inin lisansının askıda olduğunu, 22'sinin sözleşmeli futbolcusu olmadığını gördüklerini söyledi. Egemenoğlu, "TFF'nin bu konudaki kararı net, sonuna kadar gidilecek. Kulüplerimizin altını çizdiği bu kanseri; çantacı diye tabir ettiğimiz kayıt dışı menajerleri futbol ailesinden ayıklayacağız" diye konuştu.

KULÜPLERE FESİH HAKKI TANINACAK
Bir futbolcunun kulüple sözleşme imzaladıktan sonra kulübün haberi olmadan lisansı olmayan bir menajerle sözleşme yaptığı için ceza alması durumunda kulübün mağdur olmaması için de değişiklik yaptıklarını belirten Egemenoğlu, ''Bu tür bir olaydan dolayı futbolcu veya teknik adam, dört maçtan fazla bir ceza alırsa kulübe sözleşme fesih hakkı veriyorsunuz" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU