'Fenerbahçe'den çekinmiyoruz'

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 16:38 ABONE OL
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında kesinlikle beraberliği düşünerek sahaya çıkmayacaklarını belirterek, ''Biz orada galibiyet için elimizden gelen ne gerekiyorsa onları yapacağız'' dedi.

Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdüren Sivasspor'da idmanın ardından kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Çalımbay, Konyaspor karşısında sadece bir maç kazandıklarını belirterek, ''Hakikaten çok önemli ve kritik bir maç kazandık. Ama bu demek değildir ki bu maçı kazanmakla her şey bitiyor ve çok iyi bir yere geldik. Şu anda bulunduğumuz konum iyi bir konum değil'' diye konuştu.

Esas hedeflerinin ikinci yarı olduğunu, bu doğrultuda devre arasında yapacakları transferlerle de ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyleyen Çalımbay, ''İkinci yarı çok çetin bir lig başlayacak, hem yukarıda, hem aşağıda. Ligin ikinci yarısında artık telafisi olmayan maçlar oynanacak. Onun için de bizim devre arasını her açıdan mükemmel bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Biz de inşallah öyle yapacağız'' ifadesini
kullandı.

Şu anda kendileri için önemli tek şeyin Fenerbahçe maçı olduğunu ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti:

''Bizim Fenerbahçe maçından mutlaka puan ve puanlarla çıkmamız gerekiyor. Fenerbahçe'nin gücünü, çok iyi bir takım olduğunu ve çok kaliteli oyunculara sahip olduğunu biliyoruz. Biz de iyi takımız, biz de iyi oynuyoruz. İnşallah orada da ezilmeden, ezilmeden derken kesinlikle beraberliği düşünerek sahaya çıkmayacağız. Biz orada galibiyet için elimizden gelen ne gerekiyorsa onları yapacağız. Tabi ki eksikliklerimiz var ama bunların hiçbirisi sorun değil. Mazeret üretecek durumda değiliz, hangi arkadaşımız oynuyorsa 11 kişi sahaya çıkacağız, 11 arkadaşımız ve sonradan oyuna girecek arkadaşlarımızın her şeyini ortaya koyup bizim bu maçtan bizim çok iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor.''

Devre arası takıma takviye konusunda yönetimin her türlü fedakarlığı yapacağını söylediğini anlatan Çalımbay, ''İsim, liste, kim kalacak, kim gidecek onları belirleyeceğiz. Ondan sonra da işimize bakacağız. Artık Sivasspor telafisi olmayan maçlar oynayacak, ligin ikinci yarısı. Onun için de biz de her türlü tedbirimizi alacağız, hem saha içinde, hem saha dışında'' şeklinde konuştu.

''FENERBAHÇE'DEN ÇEKİNMİYORUZ''
Soruları da yanıtlayan Çalımbay, Fenerbahçe'nin genelde ilk yarıda üstün bir oyun sergilediğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

''Fenerbahçe, çok iyi yönleri olduğu kadar, zaafları da olan bir takım, her takımın olduğu gibi. Biz bir kere Fenerbahçe'den çekinmiyoruz. Zaten çekinirsek maçı kaybederiz. Biz oradan puan almak için ne gerekiyorsa yapacağız. Maçın başında da Fenerbahçe'ye çok dikkat edeceğiz, maçın sonuna kadar da dikkat edeceğiz. Zaten böyle maçlarda mükemmel şekilde maçın havasına girmezsen, iyi konsantre olmazsan problem olur. Maçın ilk dakikaları çok zor geçer, onun için biz her türlü tedbirimizi alacağız. Benim tek korkum inşallah o güne kadar sakat arkadaşlarımız çoğalmaz. Tek düşüncemiz o, onun dışında başka bir sıkıntımız yok. Yani üç ihtimalli bir maç.''

FENERBAHÇELİ BİLİCA SİVASSPOR'A GELECEK Mİ?
Çalımbay, Fenerbahçeli Bilica'nın Sivasspor'a transferi konusundaki soruyu da ''Bilica ile ilgili şu anda bizim net bir şeyimiz yok. Ama biz stoper alacağız. Bu bir olur, iki olur ama stoper alacağız. Bu Bilica olursa seviniriz, Türkiye'yi biliyor, Sivas'ı bilen birisi. Ama bizim bir çabuk, bir uzun stopere kesinlikle ihtiyacımız var'' şeklinde yanıtladı.

''Beşiktaş'ın devre arasında göndermeyi düşündüğü oyunculara talip misiniz?'' şeklindeki soru üzerine Çalımbay, şu anda ortada henüz gideceği açıklanmış bir futbolcu olmadığını, bu yüzden böyle bir girişimlerinin bulunmadığını belirterek, ''Ama biz Beşiktaş'la devamlı irtibattayız. Fenerbahçe ile irtibattayız. Sürekli şekilde görüşüyoruz. İlk çıkan şeylerin de tabi biz de talip olabiliriz. Çünkü ben Eskişehirspor'dayken de Beşiktaş'tan çok oyuncu aldım, yine de alırım. Çünkü bize her türlü kolaylığı gösteriyorlar'' açıklamasını yaptı.

Devre arasındaki kamp dönemleriyle ilgili de bilgi veren Çalımbay, kampta Beşiktaş ile hazırlık maçı oynayacaklarını ifade etti.

İDMAN
Bu arada Sivasspor, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetiminde yaptığı idmanla sürdürdü. Antrenmana İstanbul'da tedavileri devam eden Abdurrahman Dereli, Sedat Bayrak ve Saidou ile hafif sakatlıkları bulunan Pedriel Suarez ve Ramoviç katılmadı. Kamanan da koşunun ardından antrenmanı sonlandırdı.

Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan idmanda oyuncular 2 ayrı gruba ayrılarak istasyon çalışmaları ve minyatür kalede gol çalışması yaptı. Çift kale maçın ardından antrenman koşu ve açma germe hareketleriyle sona erdi. Yaklaşık 1.5 ay önce antrenmanda sakatlanan Bruno Zita da uzun bir aradan sonra ilk kez takımla antrenmana çıktı. Sivasspor'un yarın saat 11.00'de yapacağı antrenmanın ardından 15.30'da İstanbul'a hareket edeceği bildirildi.


BUGÜN NELER OLDU