Gökçek istifa etti

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 17:23 ABONE OL
Ankaragücü'nün eski yönetim kurulu üyelerinin açtığı davada mahkeme, Ahmet Gökçek'in başkanlığa seçildiği 30 Ağustos 2010 tarihli genel kurul kararlarını iptal etti.

11 aydır futbolculara ödemelerin yapılmadığı Başkent Kulübü'nde Başkan Ahmet Gökçek istifa kararı aldıklarını açıkladı.

Yönetime aday olmayacaklarını belirten Gökçek, pazartesi günü futbolcuların %95'ini serbest bırakacaklarını da söyledi. NTV Spor'a konuşan Ahmet Gökçek, yaşananlar konusunda eski başkan Cemal Aydın'ı suçladı.

Ahmet Gökçek ayrıca göreve gelecek yeni yönetimin futbolculara 14 milyon TL, kendilerine de 36 milyon TL ödeme yapmak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

FUTBOLCULARIN YÜZDE 98'İ SERBEST KALABİLİR
Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, Ankaragücü'nü bugünden itibaren çok zor günlerin beklediğini söyledi. Gökçek, yaptığı açıklamada, mahkemenin, genel kurulların iptaline ilişkin kararının, Ankaragücü'ne büyük zarar vereceğini ifade ederek, ''Ankaragücü'nü bugünden itibaren çok zor günler bekliyor. Ankaragücü, Sayın Cemal Aydın ve Cengiz Topel Yıldırım'ın açmış olduğu bu davalar yüzünden büyük bir karanıklık çukura itilmiştir. Benim hafta içinde yaptığım açıklamalar kamuoyunda bir blöf olarak algılandı. Ancak göreceğiz ki Pazartesi gününden itibaren futbolcularımızın yüzde 98'i, serbest kalıyor ve kulübümüzden ayrılıyorlar. Ümit hocada bugün bana, 'başkanım eğer siz ve yönetiminiz görevde olmazsa, ben de burada kesinlikle görev yapmayacağım' doğrultusunda ifadeler kullandı. Yani hocamızda bırakıyor'' diye konuştu.

Ahmet Gökçek, Ankara'da bulunan yönetim kurulu üyeleriyle durum değerlendirmesi yaptıklarını belirterek, ''Bu olaylar olduktan sonra bugün bizim yönetimimizin dar bir kesimiyle yapmış olduğumuz istişarede göreve devam etmeme yönünde karar aldık. Tabi ki bu nihai karar değil, ancak yönetimimize maddi ve manevi anlamda önemli katkılar sağlayan insanlar şu anda Ankara dışında ve yurt dışındalar. Yarın Ankara'da olacaklar. Onlarla da son görüşmeleri yaptıktan sonra zaten kamuoyuna nihai kararımızı açıklayacağız'' dedi.

FUTBOLCULAR İÇİN 14 MİLYON LİRALIK PRİM GEREKİYOR
Gökçek, futbolcuların kulüpte kalmaları için yaklaşık 14 milyon liralık bir prim yatması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
''Sonunu bilmediğimiz bir olay için ben bu yatırımı yaptırmayı ne yöneticilerimden isteyebilirim, ne de yöneticilerim buna sıcak bakarlar. Çünkü yöneticilerimiz Onursal Başkanımız Sayın Melih Gökçek ve benim başkanlığımdaki bir yönetime ancak yatırım yapabileceklerini söylediler. Sayın Cemal Aydın ve Sayın Cengiz Topel Yıldırım ile asla beraber olmayacaklarını ifade ettiler.''
Cemal Aydın ve Cengiz Topel Yıldırım'ın kayyum atanması için mahkemeye isim bildirdiklerini bildiren Gökçek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Bizim bu bildirimimizin ardından her 2 başkanda çıkıp kayyuma talip değiliz, biz asla yönetmeyeceğiz dediler. Hem yönetime talip olmayıp, hem de bu davaları açarak Ankaragücü'nü nereye götürmek istediklerini onlara sormak lazım.''

BUGÜN NELER OLDU