Hagi günah çıkardı

Hagi'nin 'Kişilikli oyuncular lazım' sözü futbolcuları rahatsız etti. Rumen hoca, takımı topladı ve "Karakterinize laf söylemedim. Sahada karakterli oyun istiyorum" diyerek tansiyonu düşürdü

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Galatasaray'da Gençlerbirliği yenilgisinin ardından bir gün izin yapan futbolcular dün sabah antrenman öncesinde teknik direktör Hagi ile adeta yüzleştiler. Saat 10:30'da başlayacağı açıklanan idman için saat 11:45'te sahaya inen futbolcuların fitness çalışması öncesinde Hagi ile 45 dakika süren bir toplantı yaptıkları öğrenildi. İşte Florya'da dün sabah yaşananlar: Gençlerbirliği maçının ardından basın toplantısında "Galatasaray'a kişilikli oyuncular lazım" diyen Hagi'nin bu demeci futbolcular arasında büyük huzursuzluk yarattı. Üç futbolcu Rumen teknik adamın yardımcısı Tugay Kerimoğlu ile bir araya geldi ve "Hagi gerçekten bu cümleyi kurdu mu? Başarısız olabiliriz ama kişiliğimize laf söyletmeyiz. Hocayla lütfen konuş, bize bir açıklama yapsın" dediler. Tugay'ın Hagi'ye futbolcuların duyduğu rahatsızlığı anlatması sonrasında Rumen teknik adam, önceki gün izin verdiği futbolcularını dün idman öncesinde soyunma odasında topladı. Toplantıya başlarken bir hayli gergin olduğu öğrenilen Hagi futbolculara hitaben şunları söyledi: "Sizin karakteriniz, kişiliğiniz üzerine bir şey söylemem mümkün değil. Ben sahadaki oyun karakterimizden, takımın karakterinden bahsettim. Saha içinde yüreğini ortaya koyan futbolculara ihtiyacım var. Herkes Galatasaray formasının hakkını vermeli. Ben sizlerden bunu istiyorum."

"RUH" KELİMESİNİ YENİ ÖĞRENDİM
Hagi'nin oyuncularına "Gazetelerde yazılanlara bakmayın. Siz işinizi yapın" dediği, futbolcuların ise bu konuşmanın sonunda hocalarına "Sizinle bir problemimiz yok" cevabını verdiği öğrenildi. Bu arada antrenmanda Barış ile özel bir görüşme yapan Hagi, daha sonra basın mensuplarının yanına gelerek, bugün bir gazetede futbolcularıyla ilgili bazı şeylerin yazıldığını ifade ederek, "Bugün 'ruh' diye Türkçe bir kelime daha öğrendim. 'Ruhsuzlar' diye yazılmış. Ben daha önce 'ruh' diye Türkçe bir şey bilmiyordum'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU