Ne dediler?

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Fatura ağır olacak
Beşiktaş, korkunç transferlere imza atıyor. Ama iş artık sağlıklı olmaktan ve takviye anlayışından çıktı. İş hovardalığa dönüştü. Her getirilen oyuncu maliyet demek. Her bir yabancı geldiğinde de gönderilecek yabancı için ayrıca bir maliyet çıkması demek. Türkiye Ligi'nde liderden 12 puan fark yediler; önlerinde dört takım var. Bu gelen yabancıların ancak birini Avrupa Ligi'nde oynatabileceğine göre Beşiktaş'ın ne yapmak istediğini anlamak mümkün değil. Eğer işler kötü giderse Beşiktaş ve yöneticilerin ödeyeceği faturanın bedeli çok ağır olur.
- AHMET ÇAKAR -

Geleceği düşünmüyorlar
UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı bir noktaya gelmeyi hedefleyen Beşiktaş'ın peşine düştüğü isimlere bakacak olursak alınacak futbolcuları yanlış olarak değerlendirebiliriz. Gelecek futbolcular isim olarak iyi ama misyonunu tamamlamak üzere olan oyuncular. İspanyol Guti transferinde olduğu gibi renkli ve taraftarı mutlu edecek ama kariyerlerinin sonuna gelmiş futbolcular. Yani Beşiktaş'ın geleceğine herhangi bir katkısı bulunmayacak. Ayrıca maliyet olarak da kulübü zora sokacak transferler. Bu sezon Avrupa'da sadece birinin oynatılabilecek olması transfer politikasını tartışılır hale getiriyor.
- METİN TEKİN -

Real Madrid tarzı
Barcelona'nın Real Madrid'i eze eze yenmesinden sonra Mourinho'nun sözünü hatırlayalım: 'Barcelona tamamlanmış bir ürün.' Burada Barcelona, altyapıdan yetişen 8 oyuncusuyla ve yıllardır birlikte oynayan yapısıyla istikrarı temsil ediyor. Real ise gücü ve popülariteyi... Karşımızda iki model var. Barcelona ve Real Madrid modeli. Beşiktaş'ınki Madrid modeli. İşin enteresan tarafı da hocası Real Madrid'li, kaptanı Real Madrid'in sembolü. Demirören'in tarzı da Madrid'in tarzı. Bu transferler Beşiktaş'a popülarite kazandırır. Ancak yıldız transferi demek, başarı demek değildir. Önceki transferlerin maliyetlerinin düşük olması tabii ki yönetimin başarısıdır ancak model olarak Beşiktaş'ın Real Madrid modeline benzediğini görüyoruz. Ben Beşiktaş'ın tarzının ve sonunun Barcelona gibi olmasını tercih ederim.
- FATİH DOĞAN -

BUGÜN NELER OLDU