Partnerini bul, Türk yapalım

GSG Müdürü Yunus Akgül'den başarılı tenisçi İpek Şenoğlu'na mesaj: "2012 Olimpiyatları için istediğin partneri bul, gerekirse Türk vatandaşı yapalım"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
Gençlik ve Spor Genel (GSG) Müdürü Yunus Akgül, İpek Şenoğlu'na kesenin ağzını açtı. Akgül, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak için Türk partner bulamayan Şenoğlu'na, istediği tenisçinin Türk vatandaşlığına geçirilmesi için açık çek verdi. GSG Müdürü, İpek Şenoğlu ile çiftlerde mücadele edebilmek için olimpiyat barajını geçen başka Türk raketin bulunmadığının belirtilmesi üzerine, "Tenis Federasyonu'na talimatları verdim. Eğer İpek'in yanına Türk raket bulunamazsa, sporcumuz olimpiyatlar için kimi isterse istesin, maliyeti ne olursa olsun almaya hazırız. Türk vatandaşlığına geçirmeye hazırız" dedi.

BİR İHTİMAL ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY
Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç da Marsel İlhan'ın teklerde olimpiyatlara katılacağını söyledi. Uluç, "İpek de katılacak, ancak çiftlerde mücadele ettiği için yanına Türk gerek. Çağla Büyükakçay olabilir" dedi ve devşirme sporcu konusunda şunu ekledi: "TC vatandaşlığı almak kolay değil. Prosedürü çok uzun."

BUGÜN NELER OLDU