Zagreb'de vahşet

Dinamo Zagreb'li holiganlar UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları PAOK'un VIP misafirlerini taşıyan otobüsü önce taşladı, ardından meşalelerle yaktı

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 15.12.2010 ABONE OL
UEFA Avrupa Ligi'nde bugün deplasmanda Dinamo Zagreb ile kritik bir maça çıkacak PAOK'un VIP misafirlerini taşıyan otobüs Hırvatistan'da saldırıya uğradı. Havaalanından Yunan takımının VIP taraftarlarını taşıyan üç otobüsten biri kırmızı ışık nedeniyle durdu. Bu sırada yoğun polis eskortuna karşın yaklaşık 40 kadar Dinamo taraftarı ellerindeki taşlarla otobüsün camlarını aşağıya indirdi. Ardından elindeki meşaleleri fırlatan holiganlar otobüste yangın çıkmasına neden oldular. Zagreb Polisi Sözcüsü Jelena Bikiç olay çıkartanlardan 5 Dinamo'lunun tutuklandığını duyurdu. Olayda yaralanan 11 PAOK'lunun durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Bikiç, otobüsteki yangın büyümeden içerideki yolcuların hemen çıkartılması sayesinde büyük bir faciadan dönüldüğünü de sözlerine ekledi.

BASKETTE DE OLAY ÇIKARDILAR
UEFA tarafından taraftarlarının çıkarttıkları olaylar nedeniyle defalarca ceza alan Dinamo Zagreb Kulübü, sorumlu tutulamayacaklarını kaydetti. Üç gün önce de Partizan basketbol takımının otobüsü, Hırvatistan'da Zadar'lı taraftarların saldırısına uğramış, koç Jovanoviç hafif şekilde yaralanmıştı.

OTOBÜSÜ YAKTILAR
Kırmızı ışıkta durmak zorunda kalan otobüsün PAOK'lu konukları taşıdığını anlayan gözü dönmüş Hırvat holiganlar, attıkları meşalelerle otobüsün yanmasına neden oldular. Geçtiğimiz hafta sonunda da Hırvatistan'ın Zadar kentinde Sırp temsilcisi Partizan Basketbol Takımı'nı taşıyan otobüs de aynı şekilde taşlı saldırıya uğramıştı.

ÖLÜMDEN DÖNDÜLER
UEFA Avrupa Ligi'nde PAOK'un bugün Dinamo Zagreb ile oynayacağı kritik mücadele için dün Zagreb'e giden kulübün VİP konukları, alevler içerisinde kalan otobüsten hızla çıkartılırken, adeta ölümün kıyısından döndüler. Yunan futbolseverler, ellerinde yanan eşyalarıyla olayın şokunu uzun süre üstlerinden atamadı. Olaya karışan beş Hırvat holigan tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU