Çağdaş'ın adı şike skandalına karıştı

Bochum'daki şike davasına 2009'da oynanan Bochum-Cottbus maçında 79. dakikada penaltı yaptıran Çağdaş Atan'ın da adı karıştı

Perşembe 16.12.2010
ABONE OL
Almanya'da Bochum Eyalet Mahkemesinde sürdürülen bahis ve şike mahkemesi ilginç itiraflar ve iddialarla devam ediyor. Dünkü davada sanıklardan Hırvat kökenli Marijo C., maçlarda şike yapmak isteyen çok sayıda oyuncu bulunduğunu savunurken, "Gerçekten de bazı oyuncular, istenilen sonucu elde etmek için çaba harcadı" dedi. VFL Osnabrück'ün eski oyuncuları Thomas Cichon ve Marcel Schuon ile maçlarda şike yapılması için konuştuğunu belirten Marijo C., Cichon'un 100 bin Euro talep ettiğini ayrıca Cichon'un bir maçın ilk yarım saatinde ya bir penaltı kazanılmasını ya da kırmızı kart gösterilmesini sağlayabileceğini söylediğini de kaydetti.

SESTAK'I BİLEREK Mİ DÜŞÜRDÜ?
Cichon, daha önce hakkındaki bazı suçlamaları kısmen kabul etmiş ve Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından 2012 yılının ağustos ayına kadar maçlara çıkmaktan men edilmişti. Öte yandan toplam 1 mimyon 200 bin Euro vurgun yapıldığı iddia edilen 28 Şubat 2009'da oynanan Bochum-Cottbus maçındaki penaltı pozisyonunda Çağdaş Atan'ın da bulunduğu iddia edildi. Küme kalma için önem taşıyan maçın 79. dakikasında skor 2-2 iken Cottbus'lu Çağdaş'ın içinde olduğu iki defans oyuncusunun forvet Sestak'ı (Şu an Ankaragücü'nde oynuyor) düşürdüğü öne sürülüyor. Atılan penaltı ile Bochum 3-2 galip gelirken, Cottbus sezon sonu küme düştü.

https://www.sabah.com.tr