İyi ki varsın Kerem

İlk devre sonunda 18 sayı üstünlük kurduğu Pana karşısında bitime 3.6 saniye kala geriye düşen Efes Pilsen, son topu kullanan Kerem'in turnikesi ile THY Euroleague'de turladı

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 16.12.2010 ABONE OL
Efes Pilsen, hayati önem taşıyan karşılaşmaya muhteşem başladı. Thornton'un harika oyunuyla Panathinaikos'un üstüne kabus gibi çöken lacivert- beyazlılar, 13-0'lık seri yakaladı. Yunan ekibine 3 dakika sayı attırmayan Efes, çeyreğin sonuna doğru gelen alan savunmasına hücum etmekte zorlansa da ilk periyodu 21-7 önde bitirdi. İkinci periyoda Nachbar'ın üçlükleriyle giren temsilcimiz, farkın erimesine izin vermedi. Vougioukas ve Sato ile direnmeye çalışan Panathinaikos'a, Rakocevic ile cevap veren Efes Pilsen, soyunma odasına 18 sayı farkla önde gitti: 42-24. Panathinaikos'un iyi başladığı üçüncü çeyrekte Efes Pilsen, bulduğu dış atışlarla nefeslendi. Ancak Fotsis'in sayılarıyla yeniden umutlanan Pana, savunmasını da sertleştirince, temsilcimiz sayı bulmakta zorlandı. Diamantidis önderliğinde coşan Yunan ekibi, 3. çeyrek sonunda farkı eriterek, 3'e düşürmeyi başardı: 59-56. Pana, son çeyrekte oyuna iyice ağırlığını koyarken, Nicholas'ın üçlüğüyle ilk kez öne geçti. Farkı açmaya çalışan Panathinaikos karşısında Efes, Kerem Tunçeri ve Thornton ile oyuna tutundu.

SON SANİYELER NEFESLERİ KESTİ
Son dakika içinde çaldığı kritik top sonrası faule maruz kalan Thornton, serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla Efes'i öne geçirdi. Diamantidis'in 3.6 saniye kala gelen iki sayısı ile 77-78 geriye düşen temsilcimiz Kerem Tunçeri'nin, Dünya Şampiyonası'nda oynanan Türkiye-Sırbistan maçındaki gibi attığı son saniye turnikesiyle hayat bularak, karşılaşmayı 79-78 kazandı ve Euroleague'de son 16 vizesini cebine koydu.

BUGÜN NELER OLDU