Protokol tribünü kalksın!

Kulüpler Birliği Başkanı olarak Meclis'e konuk olan Yıldırım ilginç açıklamalar yaparken, statlarda Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı protokol tribünün kalkmasını istedi

Perşembe 16.12.2010
ABONE OL
Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TBMM'de spordan şiddetin önlenmesi için kurulan aratırma komisyonuna konuk olurken, ilginç açıklamalar yaptı. Milletvekili Nazım Ekren başkanlığındaki komisyona Kulüpler Birliği Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ ve avukat Şekip Mosturoğlu ile beraber gelen Yıldırım'ın açıklamaların şöyle:
Kulüpler, dernekler kanununa göre idare edilmekte. Bu kanuna göre yönetilirse bu işler çok zor. Kulüpler Spor Yasası biran önce çıkarılmalıdır. Bir yasa hazırlanıyor, ama içinde biz yokuz. Sıkıntıları daha önce de söylemiştik, ancak dikkate alınmamış.
Sporu kim idare ediyor? GSGM, federasyonlar mı? Statlar GSGM'nin. Kiralıyoruz, kullanıyoruz. Statlardaki protokol tribünleri kalkmalı, Avrupa'da yok böyle bir şey yok.
Biletlerdeki KDV oranı yüzde 18, bunu 8'e indirsek faydalı olur. İşadamları olarak teşviklerden faydalanıyoruz kulüpler de yararlanmalı.
6-0 kazandığımız G.Saray maçında eğitimli bir insan sahaya bidon attı. Stresi statta atıyorlar. Özel güvenlikle bu sorunlar çözülemez.