Seyyar soba Quaresma

Avrupa Ligi'nde gruptaki son maçına tur bileti cebinde çıkan Beşiktaş'ı dondurucu soğukta taraftarı yine yalnız bırakmadı. Q7'nin dönüşü ve harika golü İnönü'yü ısıttı

Beşiktaş grupta tur vizesini almıştı. Kafalar rahattı. Schuster'in "Niye oynuyoruz? Gereksiz bir maç" söylemleri ile hafife aldığı Rapid Wien karşılaşmasını futbolcular kazanarak grup maçlarına galibiyetle noktayı koydu. Oysa Schuster bir gün önce, "Formalite maçı fakat taraftarımıza güzel bir futbol izlettirmek istiyoruz. Quaresma da aramıza katılıyor" dese herhalde tribünler de biraz daha dolu olurdu. Schuster bu tabii... Ne zaman ne söyleyeceği belli olmuyor! Hem Beşiktaş'ın hem de Türkiye'nin kazanacağı puanları bile göz ardı ediyordu işte!


Maça gelirsek... Ferrari ve Quaresma geri dönmüştü. Hele, Quaresma iyi ki dönmüştü. Her pozisyonda vardı. Oyundan çıkana kadar keyifle izledik onu... Savunmanın göbeğinde Ferrari ve Zapotocny başladı. Zapo sakatlanınca, forma yine Ersan'a döndü. İsmail de Schuster'in şans verdiği bir başka isimdi. Alman teknik adam, mola verdiği rotasyonlarına dün gece yeniden başlamıştı.


10'da Quaresma ceza sahası dışından vurdu. Top, kalesinde iyi yer tutan Payer'in avuçlarında eridi. 13'te yine Quaresma vardı sahnede.. Portekizli futbolcu sol kanatta iki kişiyi oyundan düşürdü. Nefis kesti Ali Kuçik topa yetişemedi. 32'de Quaresma, "Ben döndüm" dedi. Ceza sahası dışında topla buluşan Portekizli, sağ ayağı ile çok sert vurdu: 1-0. Gecenin belki de Avrupa Ligleri'ndeki en güzel golü ile İnönü ayağa kalktı. 40'ta Drazan ve 43'te Gartler'in şutlarını Cenk mükemmel kurtardı.


YOLUN AÇIK OLSUN KARTAL
45'te Beşiktaş farkı ikiye çıkardı. Guti korneri kullandı. Kale sahası önünde Ernst rakibine rağmen iyi yükseldi; kafayı iyi de vurdu. Beşiktaş soyunma odasına mutlu gidiyor, tribünler 2-0'ı kutluyordu. İkinci devre Beşiktaş iyice rahattı. 68'de Ernst'in şutunu direk dibinde Payer kontrol etti. 76'da sol kanattan yapılan ortaya Saurer dokundu. Cenk inanılmaz kurtardı. 77'de Tabata direği geçemedi. 89'da Nobre üçüncü golü atamadı. Avrupa'da bileği bükülmeyen Beşiktaş düşler sahnesinde Türk futbolunun gururu olmaya devam etti... Yolun açık olsun Kara Kartal...

BUGÜN NELER OLDU