Sofya'nın başı belada!

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 17.12.2010 11:06 ABONE OL
Bulgaristan Futbol Federasyonu, CSKA Sofya'ya, futbolcu transferlerinden kaynaklanan borçlarını Şubat ayı ortasına kadar ödemesi uyarısında bulundu.

Federasyondan yapılan açıklamada, 31 lig şampiyonluğu bulunan CSKA Sofya'nın, bu yükümlülüğünü yerine getirmemesi halinde ligden ihraçla karşı karşıya geleceği bildirildi.

Federasyon başkanı Borislav Mihaylov, CSKA Sofya'nın borcunu ödemekten başka şansı bulunmadığını, bunu 14 Şubat'a kadar yerine getirmezse ligde mücadele edemeyeceğini söyledi.

Bulgaristan basınına göre Sofya ekibinin, aralarında Sliven, Pirin Blagoevrad, Chernomorets ve Minyor Pernik'in de bulunduğu bazı kulüplere 1,35 milyon dolar civarında borcu bulunuyor.

Sliven kulübünün başkanı Yordan Lechkov da CSKA Sofya'nın kendilerinden iyi oyuncular transfer ettiğini, ancak transfer ücretlerini ödemediğini söyledi. Lechkov, ''Bu iş böyle devam edemez'' diye konuşurken, CSKA'dan yapılan açıklamada, mahkeme kararının bekleneceği, Federasyonun, tüm takımların haklarını koruması gerektiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU