Engin ve dublörü

Trabzon, ecel terleri döktüğü maçta düğümü Karabüklü Engin'in 83'te kendi kalesine golüyle çözdü. Uzatmalarda Engin Baytar ve Burak skoru belirledi

Trabzonspor, demir diyarından gelen konuğunun bileğini uzun süre bükemedi... Tribünlerin beklediği gol, 83 dakika gelmedi, Karabük özellikle kalecisi Tomic ile iyi direndi... Sonrası ise sanki pamuk ipliği gibiydi, demir ısınmaya ve erimeye başladı, Avni Aker'de goller arka arkaya geldi, şampiyonluk coşkusu perçinlendi. Şenol Güneş, mecburi rotasyon yaptı; ideal ilk 11'in değişmezleri Serkan, Colman ve Jaja'nın yerlerine Mustafa, Ceyhun ve Alanzinho'yu sahaya sürdü. Ne var ki ilk yarı tıkandı Trabzonspor... Colman'ın yokluğunda partneri Selçuk, Jaja'nın yokluğunda gol ayakları Burak ve Umut, öksüz evlatları oynadı. İhale yine Şenol Güneş'in başına kaldı. Emenike'nin sakatlığı ile rakibi karşılamada zorlanmayan takımı için risk aldı, ikinci yarı Yattara'yı oyuna sürerek kanatlara, Engin'i Selçuk'un yanına çekerek orta alana işlerlik kazandırdı. Yoğun baskı demirin bükülmesinde rol oynadı. Taraftarının desteği ile hızlı başladı Trabzonspor. 2'de Burak, ceza sahası sağ çaprazından vurdu, Tomic çeldi. Karabük, 6'da yanıt verdi. Defansın arkasına atılan şık pasta Yasin Avcı sol çaprazda Onur ile karşı karşıya kaldı, kötü vurdu. 25'te Mustafa Yumlu sağ kanattan kavisli bir orta yaptı, Tomic'in bakışları arasında ön direğe çarpan top oyun alanına geri döndü, iki takım devreye golsüz beraberlikle girmeye razı oldu.GÜNEŞ'İN HÜCUM HAMLESİ
Şenol Güneş'ten aldığı 'hücum' emri ile kulübeden fırlayan ve Ceyhun'u devre arasında duşa gönderen Yattara, 57'de Ferdi'yi rahatça geçti, ortasını yaptı, Umut'un kafası çerçeveyi bulmadı. 65'te Burak şansını denedi, Tomic hiç oralı olmadı. 77 ile 80 arası Avni Aker'de 'gol' yerine 'gooo...' sesleri yankılandı. Önce Alanzinho, ceza sahasına girerken harika aşırdı, Tomic'in refklekslerinin maşallahı vardı. Sonra Umut'un iki kafası... Yine Tomic, yine Tomic! Avni Aker'i gol kokusu sarmıştı. Beklenen gol 83'te geldi. Mustafa Yumlu'nun sağ kanattan yaptığı sert orta, ön direkte Bülent Bal'ın kafasından sekti, arka direkte arkadaşı Engin Aktürk'ün kafasına çarparak, hain bir bilardo hamlesi ile Tomic'i teslim aldı. Tomic de Karabük de çökmüş, kale yıkılmıştı artık... Gecenin hırçını Engin Baytar, +1'de sol ayağını parlattı, Burak Yılmaz +4'te skoru belirledi, sahne kolbastıya kaldı.

ENGİN CEZALI OLDU
İlk yarıda Karabük ceza alanı içinde yerde kalan Engin, hakem Fırat Aydınus'a penaltı itirazında bulundu. Sarı kart gören Engin, 18. haftadaki Ankaragücü maçında cezalı duruma düştü. Yıldız oyuncu uzatma dakikalarında bu sezon ligdeki ilk golünü attı.

EN GOLCÜ YERLİ!
KARABÜKSPOR karşısında gol sayısını 9'a çıkaran Burak Yılmaz, ligin en golcü yerli oyuncusu oldu. Trabzonspor, Burak'ın fileleri sarstığı 6 maçı da kazandı.

BUGÜN NELER OLDU