Hesap zamanı

Euroleague'de Top 16 heyecanına bir kaldı! Fener liderlik şansını İtalya'da bıraktı, Efes Kerem'le vize aldı. Şimdi hedef grupları ikinci sırada bitirmek

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 18.12.2010 ABONE OL
THY Avrupa Ligi'nde (Euroleague) gruplarda son haftanın ardından temsilcilerimiz Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen, Top 16'ya yol alacak. Şimdi gözler iki takımın gruplarını hangi sırada bitireceğinde... C Grubu'nda yer alan Fenerbahçe, liderlik şansını Siena mağlubiyetiyle kaybetti. Sarı-lacivertliler Perşembe günü Sinan Erdem'de Cholet'yi devirdiği takdirde Barcelona-Siena maçının sonucunu beklemeden ikinciliğini ilan edecek. Cholet'ye kaybederse, Kanarya'nın ikinciliği için Barça'nın da yenilmesi gerek. D Grubu'ndaki Efes Pilsen Çarşamba günü Rusya'da hiçbir iddiası kalmayan CSKA Moskova ile kapışacak. Kazanırsa ilk 3'ü garantileyecek ve bir üst sıradaki Olimpija'nın Valencia'ya kaybetmesini bekleyecek.

EFES'İN İKİNCİLİK UMUDU VAR
Eğer Sloven ekibi yenilir ve Efes de kazanırsa, ikili averajda rakibine üstünlük sağlayan lacivert- beyazlılar ikinci torbadan Top 16'ya girecek. Ancak Efes yenilir, A.J.Milano da galip gelirse temsilcimiz 4. sıraya gerileyebilir.

BUGÜN NELER OLDU