Boğazın Boğası komada

Karaciğer yetmezliğine bağlı olarak iç kanama geçiren milli boksör Sinan Şamil Sam önceki gece hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisi süren Şam'ın rahatsızlığının ciddi olduğu açıklandı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 19.12.2010 ABONE OL
Dünya şampiyonu apoletli milli boksör Sinan Şamil Sam, önceki gece geç saatlerde hastaneye kaldırıldı. Boğazın Boğası lakaplı boksörün, karaciğer yetmezliğine bağlı iç kanama geçirdiği açıklandı. Gastroentronoji uzmanı Doçent Doktor Dilek Oğuz, Sinan Şamil Sam'ın rahatsızlığının ciddi olduğunu, ancak yapılan müdahalelerle durumunun şu an için stabil hale geldiğini söyledi. Yoğun bakımda tedavisi süren şampiyon boksör Şamil Sam'ın ailesi , antrenörü ve sporcu arkadaşları, ünlü boksörü hastanede yalnız bırakmıyor.

TÜRK BOKSUNUN ALTIN YUMRUĞU
23 Haziran 1973 tarihinde Almanya'nın Frankfurt kentinde dünyaya gelen ve 9 kez Türkiye şampiyonluğuna ulaşan Sinan Şamil Sam, uluslararası arenadaki ilk derecesini 1992 yılında İskoçya'nın Edinburgh kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyonası'nda Orta Siklette 2. olarak kazandı. Şamil Sam, 1996 Atlanta Olimpiyatları'nın en değerli boksörü seçilen Kazak Vassily Jirov'a mağlup olarak, madalya hedefine uzanamazken, aynı yıl Kanada'nın Montreal kentinde düzenlenen Dünya Gençler Boks Şampiyonasında hafifağır siklette Ukrayna'dan Yuri Dvornikov ve Puerto Riko'lu boksör Alex Gonzales'i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Sinan Şamil Sam, 1999 yılında Amerika'nın Houston kentinde düzenlenen Dünya Boks Şampiyonasında ağır siklet kategorisinde ülkemize altın madalya getirerek, bu alanda bir ilke imza attı ve adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Sinan bu tarihi başarısı sonrası Nisan 2000'den itibaren profesyonel olarak kariyerini sürdürdü.

BUGÜN NELER OLDU