Tabata satılık!

Yeni transferler için yabancı kontenjanında yer açmaya çalışan Beşiktaş'ta gündeme gelen son isim Demirören'in de onayı ile Tabata oldu. Ferrari ise kalmayı garantiledi

Pazar 19.12.2010
Güncelleme: Pazar 19.12.2010
ABONE OL
Beşiktaş devre arasında yapacağı transferler uğruna yolunu ayıracağı mevcut yabancılar arasında papatya falı açmaya devam ediyor. Siyah-beyazlıların listesine son dahil olan isim, 2009-2010 sezonu öncesi yaşadığı sakatlık üzerine sözleşmesi dondurulan Delgado'nun boşluğunu doldurmak üzere büyük umutlarla ve 8 milyon Euro gibi yüksek bir bonservis ücreti ile '10.5 numara' olarak lanse edilerek, siyah-beyazlı renklere kazandırılan Tabata oldu. İstikrarlı bir grafik yakalayamayan Brezilyalı futbolcunun durumu, Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve üye Cengiz Zülfikaroğlu'nun, başkan Yıldırım Demirören'le hangi yabancı oyuncular ile yolların ayrılacağına dair yapılan toplantıda gündeme geldi. Fernandes, Almeida ve Simao'ya yer açabilmek için formüller geliştiren Adalı, "Tabata'yı da listeye dahil edebiliriz. Sizin bu konudaki düşünceniz ne?" diyerek, Demirören'e fikrini sordu.

BAŞKAN ONAY VERDİ
Başkan Demirören ise, "Önemli olan Beşiktaş'ın menfaatleridir. Satılabilir ya da kiraya verilebilir" yanıtını verdi. Beşiktaş'ta Tabata'nın yanı sıra gönderilecekler listesinde Fink ve Zapotoncy'nin ismi ön plana çıkarken, Holosko'nun da sözleşmesinin dondurulması bekleniyor. Küçük bir ihtimal de olsa Sivok'un adı da dillendiriliyor.