Fenerbahçe birinciliği kaptırmadı

Medya Takip Merkezi'nin her yıl hazırladığı ve spor dünyasının en popüler spor kulübünün belirlendiği basın araştırmasının 2010 yılı sonuçlarına göre, Fenerbahçe birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 20.12.2010 10:59 ABONE OL
Medya Takip Merkezi (MTM)'nin gerçekleştirdiği popüler spor kulüpleri araştırmasına göre, 2010'da da spor medyasında en çok gündeme gelen spor kulübü, birinciliği geçen yıl da kimseye kaptırmayan Fenerbahçe oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da medyada öne çıkan spor kuruluşları, futbol kulüpleri arasından çıktı. Binlerce gazete, dergi, televizyon kanalı ve haber sitesinin izlenerek haberlerin analiz edildiği araştırmada Beşiktaş, önceki yıla oranla reyting kaybederek ikici sıradaki yerini Galatasaray'a bıraktı.


Medya, Süper Lig şampiyonu Bursaspor'a ilgi göstermezken, Yeşil-beyazlılar en çok konuşulan spor kulüpleri listesinde ancak dördüncü sırada yer alabildi. Bu yıl, 2009 yılının en çok konuşulan beşinci spor kulübü olan Sivasspor'a olan ilgi de düştü. Haber sayısı yüzde 35 oranında azalan Sivasspor, listede 8. sıraya gerilerken, Manisaspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor, 2010 yılında popülaritesi artan diğer takımlar oldular.

Yılın en çok konuşulan spor kulüpleri araştırmasında sıralama şöyle:

1 - Fenerbahçe
2 - Galatasaray
3 - Beşiktaş
4 - Trabzonspor
5 - Bursaspor
6 - Kayserispor
7 - Manisaspor
8 - Sivasspor
9 - Eskişehirspor
10 - Gaziantepspor

BUGÜN NELER OLDU