'Magic taraftarlarının rüyası gerçek oldu'

NBA yazarı Dan Savage, Hidayet'in Magic'e dönmesini böyle değerlendirirken, "2009'daki ayrılıktan sonra ne Hedo, ne de Magic kendini bulamadı. Şimdi iki taraf da NBA şampiyonluğu için tekrar buluştu" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 20.12.2010 ABONE OL
NBA'de Orlando Magic ile Phoenix Suns arasındaki 6'lı takas geniş yankı uyandırırken, Orlando Magic'i takip eden NBA yazarlarından Dan Savage, kulübün resmi sitesine Hido'nun dönüşü ile ilgili yaptığı yorumda, "Orlando'dan ayrıldığından beri taraftarların Türk basketbolcunun geri dönmesini istedikleri sır değildi. Ve şimdi dilekleri gerçekleşti" dedi. 2009'daki NBA finalinden sonra Magic'ten ayrılan Hidayet'in, o sezonki performansını da hatırlatan Savage, "Ayrılık ne Orlando'ya ne de Hido'ya yaramadı. İkisi de aynı seviyede kalamadılar. Geçen sezon Magic, Doğu Konferansı finalinde Boston'a takıldı. Hido da Toronto'da felaket bir sezonun ardından Phoenix Suns'a geçti ama değişik bir pozisyonda oynamak zorunda kaldı.

HİDAYET DE ÇOK MUTLU
Fakat şimdi Orlando Magic de Hido da bu takasla şampiyonluk umutlarını yeniden arttırdı. Eğer Hidayet hala Magic'ten ayrıldığı kadar iyiyse bunu yapma şansları da var" ifadesini kullandı. Bu arada Hido da takası duyduğunda kulaklarına inanamadığını, mutluluktan şok geçirdiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU