Tekke için sürpriz hamle

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 20.12.2010 14:00 ABONE OL
Konyaspor, Fatih Tekke ile yarın İstanbul'da masaya oturacak. Konyaspor Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar devre arasında flaş bir transfer yapacaklarını söyledi.

Süper Toto Süper Lig'in ilk yarısında bir türlü istediği sonucu alamayan Konyaspor ligin ikinci yarısında kadrosunu flaş bir ismi katmak için uğraşıyor. Kendi saha ve seyircisi önünde sezonun son maçını Galatasaray ile oynayan yeşil - beyazlılar aldıkları yenilgiyle tehlike hattına girdi. Yönetim, kötü gidişin önüne geçmek için kolları sıvarken Teknik Direktör Ziya Doğan yönetime gidecek futbolcular ve yeni transferler için raporunu sundu.

Konyaspor Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar, hocanın raporu doğrultusunda bazı oyuncuların gönderileceğini ancak sayılarının şuan için kamuoyu ile paylaşılmasının doğru olmadığını söyledi. Devre arasında flaş bir ismi takıma kazandırmak istediklerinin altını çizen Başkan Karapınar, Fatih Tekke ile yarın İstanbul'da bir görüşme yapacaklarını ifade etti. Başkan şunları söyledi:

"Teknik Direktör maçtan sonra bize raporunu sundu. Gidecek ve alınmasını istediği isimleri bize bildirdi. Biz de bu doğrultuda yönetim ile bu akşam toplanıp karar vereceğiz. Şuanda gönderilecek futbolcu sayısı belli değil. Hocanın raporuna göre gidecekler olacak. Flaş bir transfer yapmak istiyoruz. Kamuoyunun da bildiği gibi Fatih Tekke ile görüşüyoruz. Kendisiyle yarın İstanbul'da bir görüşme yapacağız."

27 MİLYON BORCU BULUNAN KONYASPOR ÇARE ARIYOR
Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar Konyaspor'un en büyük probleminin ekonomik olduğunu söyledi. Konyaspor'un 27 milyon TL borcu bulunduğunu açıklayan başkan Karapınar, şehrin ileri gelenlerini taşın altına ellerini koymaları çağrısında bulundu.

Borçlu bir takım devraldıklarına vurgu yapan başkan, "Biz 27 milyon TL borçla devraldık. Konyasporun borçlarını ödemek için uğraşıyoruz. Bütün takımlar yayıncı kuruluştan 12 milyon TL ye yakın para aldılar. Galibiyet ve beraberlikleriyle beraber Şubat ayında yaklaşık 15 milyon TL alacaklar. 15-16 milyon bütçelerine girdi sağlayacaklar. Bizim ise 16 kuruş bile kasamıza koyamadık, koyamayacağımız. Bu konuda şehrin ileri gelenleri ellerini taşın altına koyması gerekiyor. Biz yönetim olarak bugüne kadar takımı getirdi. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız. Tabi 10-11 milyon lira ödeme yaptık. Bu yılki futbolculara ödeme yapmamız gerekiyor. Ödeyebildiğimiz kadarını ödedik. Dolayısıyla aynı borç yerinde duruyor ." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU