Albayrak’ın günün olayına yorumu

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 21.12.2010 14:58 ABONE OL
Aziz Yıldırım'ın Arda'ya Sarıhan Gusto'nun açılışında Arda'yı "ulan" diye selamlamasını Abdülrahim Albayrak, sabahspor.com için yorumladı. Albayrak, "şık olmamış ama Arda kaptan olarak kalacaktır" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Arda'ya neden 'ulan' diye hitap etti?
Şanssız bir diyalog olmuş. Aziz Başkan'ın Arda'yı kıracak, zor durumda bırakacak şekilde bir düşüncesi olmaz. Kendisi Arda'yı seviyor, aralarında bir samimiyet var, o nedenle öyle hitap etmiştir. İkisi de üzüldü bu olaydan dolayı. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Kulübü Başkanıdır, bu diyaloğun buralara geleceğini tahmin etmemiştir. Ama neticede ortada bir diyalog var, Aziz Yıldırım'ın hitabına karşılık, Arda'nın 'futbolu bıraktım, açılışlara katılıyorum' diye esprisi var, yani o da espri ile karşılık veriyor. Bu da ortada şık ve hoş durmuyor.

Şık olmamış dediniz…
Biz kendi aramızda konuşurken, neler konuşuyoruz. Birbirimize bu tür esprileri yaparız. Ama tabii ki kameraların önünde olunca şık olmamış.

Peki sizce Arda'nın kaptanlığı alınacak mı?
Arda'nın kaptanlık meselesine gelince.. Arda Turan Galatasaray'ın kaptanıdır ve öyle kalacaktır, yönetim Arda'nın kaptanlığını almaz, bu olay yönetim tarafından bir sıkıntı yaratmayacaktır. Zaten yeni stadımız açılıyor, önümüzde güzel günler var, böyle ufak olaylarla huzursuzluk çıkarmanın anlamı olmaz. Galatasaray yönetimi bu olayı sıkıntı olmadan çözmeli.

BUGÜN NELER OLDU