Bedava gidemezler

Aziz Yıldırım büyük rakamlara transfer edilen yıldız futbolcuların elini kolunu sallayarak Fenerbahçe'den ayrılmaması için düğmeye bastı. Artık kimse bedavaya gidemeyecek

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Yıllardır transfere büyük bütçeler harcayan Fenerbahçe, giden futbolcularından kazanamamanın sıkıntısını da yaşıyordu. Son 10 yıl içerisinde Anelka hariç tüm yıldızları kulübe hiçbir katkı sağlamadan elini kolunu sağlayarak ayrılan Fenerbahçe'de artık başkan Aziz Yıldırım bu duruma 'dur' demeye hazırlanıyor. Başkanlığı sırasında birçok yeniliğe imza atan Yıldırım 'reform' sayılabilecek bir dizi karar aldı. Buna göre uygulanacak yeni kararlar şöyle:
Fenerbahçe'de artık sözleşmesi bitmeden ayrılmak isteyen futbolcuya, sarı-lacivertliler kolaylık göstermeyecek.
Bundan sonra transferde anlaşma sağlanacak oyunculara eskisi gibi 'peşin para' verilmeyecek ve 'maç başı' olarak belirlenen bölüm daha yüksek tutulacak. Böylece Fenerbahçe'ye gelen futbolcu büyük paraları ancak oynadıkça kazanacak. Takımda da bu doğrultuda rekabet artacak.
Ayrılmak isteyen futbolcuya tek şartla izin verilecek. O da Fenerbahçe'de kalması durumunda alacağı parayı gideceği kulüpten getirmeyi garanti etmesi.
Sözleşmeler uzun tutulacak ve 'opsiyon' maddesi konulursa bu kesinlikle kulüp lehine düzenlenecek, bu konuda hiçbir futbolcuya ayrılacak tanınmayacak.
Teknik heyet tarafından istenmeyen oyunculardan kulüp bulması da ekonomik zarar yaratmaması durumunda istenecek. Kulüp bulamayan isimler ise PAF takımla çalışmalara katılacak ve sözleşmesi bitene kadar bu böyle sürecek.
.

BUGÜN NELER OLDU