Günü kurtarmak Fener'i büyütmez

Güneş'ten Kocaman'a tavsiye: F.Bahçe'nin büyüklüğü, genç bir antrenörün günü kurtarmak için yaptığı ifadeler üzerine olmamalı. Dikkatli konuşsun

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş dün medyanın karşısına geçti ve ligin ilk yarısını değerlendirdi. "Yolun yarısındayız" diye söze başlayan Güneş, "17 lig maçında aldığımız sonuçlar, camiayı ve beni mutlu etti. Oynadığımız futboldan keyif alan insanlar yarattığımız için mutluyuz" dedi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın "Trabzonspor'un üç penaltısı incelenmeli" açıklamasını yorumlayan bordo-mavili hoca, "Başarıya giden her yol mübahtır sözü, benim için geçerli değil. Fenerbahçe'nin başarısı benim başarısızlığımdan geçiyorsa, Fenerbahçe bitmiş demektir. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, genç bir antrenörün geleceğini karartma adına günü kurtarmak için yaptığı ifadeler üzerine olmamalı. Bir büyük olarak tavsiyem, daha dikkatli konuşsunlar" mesajını iletti.

SCHUSTER'İN SÖZLERİNE KATILIYORUM
Şenol Güneş, "Fenerbahçe-Sivasspor maçında Alex'e verilen frikik gol olmuşsa, o pozisyonun irdelenmesini istemek doğru değil. O zaman biz de 'Bursa'da attığımız golü neden vermediler?' diyelim. Bunlar doğru değil" diye devam etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'in "Sakatlıklarımız olmasaydı Trabzonspor için lider olmak bu kadar kolay olmazdı" sözlerine de değinen Güneş, "Evet, Sayın Schuster'e katılıyorum. Beşiktaş iyi bir takım. Galatasaray da sakatlıklarla çok uğraştı. Çok iyi giderken birden tökezleyebilirsiniz" görüşünü bildirdi. Trabzonspor Teknik Direktörü, bordo-mavili takımda forma şansı bulamayan Sezer Badur ve Zafer Yelen ikilisinin devre arasında ayrılmak istediklerini de doğruladı.

Jaja cezasını ödeyecektir!
Şenol Güneş, izinsiz olarak ülkesi Brezilya'ya giden Jaja hakkında, "İsteğini inandırıcı bulmadım ve izin vermedim. Gitmesini, tavır olarak görüyorum. Cezasını ödeyecektir. Yine de çocuğunun hasta olduğunu düşünüyorum. Durumunu Trabzon'a gelince değerlendireceğiz. Takım arkadaşları kendisini çok sevdi" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU