Karaciğeri iflas etmiş

Milli boksörün kardeşi Alpaslan Sam, "Ağabeyimin karaciğeri iflas etmiş" derken, doktoru Dilek Oğuz da yeni karaciğer nakli gerektiğini ifade etti

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören eski milli boksör Sinan Şamil Sam'ın durumu ciddiyetini koruyor. Milli boksörün kardeşi Alpaslan Sam, "Ağabeyimin karaciğeri tamamen iflas etmiş. 6 aylık bir tedavi süresi gerekli. Bu süreç içerisinde karaciğer nakli yapılacak. Bazı sorunlar yaşadı. Şimdi onları gündeme getirmenin faydası yok. Tek dileğimiz sağlığına kavuşması" diye konuştu. Türkiye Diyanet Vakfı Özel 29 Mayıs Hastanesi'nde yoğun bakımda bulunan Sam'ın doktoru Doç. Dr. Dilek Oğuz da, milli boksörün durumunun çok ciddi olduğunu söyledi.Oğuz,"Bize gelmeden birkaç gün önce başka bir hastanede mide kanaması tedavisi görmüş. Ardından kendisinin buraya sevk edilmesini istemiş. Hastalığının bazı komplikasyonları var. Biz de şu an bunlarla mücadele ediyoruz. Sam uyaranlara cevap veriyor, ancak tam anlamıyla bilinci açık diyemeyiz'' yorumunu yaptı.

SPORA DÖNMESİ ÇOK ZOR
Oğuz, Sam'ın tekrar spora dönüp dönemeyeceği için ise, "Karaciğer sirozu hiç bir zaman geriye dönmez, ancak karaciğer nakli olursa toparlayacaktır. Sam'ın yakın bir zamanda spora dönmesi gibi bir olasılık yok. Şu an durumu ciddi ama değişebilir. Bir öngörümüz yok. Tüm destek tedavileri uyguluyoruz. Komplikasyonların geçmesinin ardından bunun tek çıkar yolu karaciğer naklidir'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU