Kobe'ye Ermeni baskısı işe yaramadı

THY ile reklam anlaşması yapan NBA yıldızına Ermeni lobisinden gelen tepkileri değerlendiren Genel Müdür Kotil, "Sözleşmede sorun yok" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Ermeni lobisinin NBA yıldızı Kobe Bryant'a "THY'nin reklam filmlerinde oynama" baskısı sonuç vermedi. THY'nin Ankara merkezli uçuşlar yapan markası olan Anadolu Jet'in Ankara-Siirt seferlerinin ilkine katılan THY Genel Müdürü Kotil, THY'nin 2 yıl boyunca "Küresel Marka Tanıtım Elçisi" olan NBA yıldızı Kobe Bryant'a, Ermeni lobisinden gelen baskıların bir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi. Kotil, "Böyle bir tepki yaratacağını bilmiyorduk. Biz özel bir şirketiz ve ticaret yapıyoruz. Ayrıca Türkiye'nin de bu konularla ilgili bir yanlışı yok. Yapılan protestoları normal karşılamıyoruz. Kontratta bir sorun yok, olmayacak. Kobe'nin oynayacağı reklam filmleri de dünyada ses getirecek" şeklinde konuştu.

BÜYÜK AVANTAJI VAR
THY'nin Los Angeles'a Mart ayında başlatacağı uçuşlar öncesinde Bryant'ın oynayacağı reklamların hem ABD'de hem de dünyada yayınlanacağını ifade eden Kotil, "Los Angeles'a başlayacak uçuşlarla sadece Türkiye değil, Ortadoğu ve Orta Asya da ABD'ye bağlanacak. Bu uçuşlar büyük avantaj sağlayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU