Trabzon efsanesi Hami ne diyor?

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 22.12.2010 14:42 ABONE OL
Aykut Kocaman'ın Şenol Güneş'e yönelik "bu kadar zaman boyunca bana bu kadar kin biriktirdiğini açıkçası düşünmemiştim" açıklaması akıllara 1995-96 sezonundaki Trabzonspor-Fenerbahçe maçını getirdi. O maçta Trabzon'u yıkan golü atan Aykut'a, Şenol Hoca kin duymuş muydu? İşte bu sorunun yanıtını sabah.com.tr'ye konuşan Hami Mandıralı verdi.

1995-96 sezonunda Fenerbahçe Aykut'un golü ile sizi yenmiş ve ardından da hemen önünüzde şampiyon olmuştu. O zamanki hocanız Şenol Güneş o gün Aykut Kocaman'a 'bize gol attı' diye kin beslemiş olabilir mi?

İmkansız. Şenol Hoca kin, nefret, kıskançlık gibi duyguları aşmış bir insandır, onda böyle duygular yoktur, o maçı hiçbir Trabzonlu unutmaz ama ben de dahil ki sahadaydım o gün, berabere kalsak bile şampiyon olacaktık, ben de dahil, tüm takım arkadaşlarım ve hocamız Şenol Güneş, ne Aykut'a ne de diğer Fenerbahçeli oyunculara karşı en ufak bir kin beslememiştir, böyle bir şey söz konusu olamaz.

Aykut Kocaman'ın bu açıklamasına bir Trabzonlu olarak siz ne yanıt verirsiniz?

1996'daki o maçtan sonra Aykut Kocaman, Trabzonspor ile ilgili çok güzel açıklamalar yapmıştı, şampiyonluğu bizim de hakettiğimizi söylemişti, belki de bu açıklamaları yüzünden Ali Şen onu Fenerbahçe'den ayırdı, orasını bilemem ama şöyle bir gerçek var, Aykut Kocaman o gün yaptığı içten açıklamaları nedeniyle ondan sonra Trabzon'a her geldiğinde Trabzonluların gönlünde taht kurmuştu ve o şekilde ağırlanmıştı. Bırakın kin duymayı aksine Aykut Kocaman'ı Trabzonlular bağrına basmıştı. Ama bugün yaptığı açıklama Şenol Hoca adına çok kırıcı oldu diye düşünüyorum.

Peki Aykut Kocaman Trabzonspor'a verilen penaltıları gündeme getirdi, bunlara ne diyorsunuz?

Trabzonspor 3 penaltı kazandı, hepsi de penaltıydı, FIFA'nın en değerli hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır da o penaltılardan birini verdi. Cüneyt Çakır hiç kendi kariyerini tehlikeye atıp da görmediği bir penaltıyı çalabilir mi, gördü ve çaldı ve doğru yaptı. Ama Aykut hocanın bunları gündeme getirmesi bence yanlış oldu. Şenol Güneş mi verdirdi o penaltıları? Aykut Kocaman

BUGÜN NELER OLDU