Taraftar da şikayetçi

Meclis Araştırma Komisyonu'nda dün söz sırası taraftardaydı. 4 Büyükler'e gönül verenler, bir suçlu gibi görülüp kendilerine şiddet uygulanmasından şikayetçi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 24.12.2010 ABONE OL
Spor kulüplerinin sorunları ile sporda şiddet sorununun araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, 4 büyük takımın taraftar gruplarını dinledi. Beşiktaş'ın sporun 13 branşında faaliyet gösterdiğini belirten Çarşı Grubu Temsilcisi Ayhan Güner, "13 branşta da idari cezalar aldım. Verilen cezalar bin 500 lirayı buluyor. Taraftar arkadaşlarımız bu cezaları nasıl ödesinler? Sadece taraftarlar değil; emniyeti, başkanı, yöneticisi herkes fanatik" dedi.

'ASKERE KURŞUN MU ATTIK?'
Fenerbahçeliler Derneği adına konuşan avukat İlyas Bulcay da, "Birileri bizi muhatap alsın. Yanımızda ailelerimiz olduğu halde bizlere yapılan bu muamele sizce normal mi? Bizi bir suçlu gibi gören emniyet görevlileri bize şiddet uyguluyor" diye konuştu. Galatasaray'ın taraftar grubu UltraAslan'ın genel koordinatörü Oğuz Altay ise 3 büyük kulübün bu sorunu çözdüğünü belirterek, "15 yıldır anlaşmaya sadık kaldık ve hiçbir ciddi olay yaşanmadı. Ben son yıllarda İnönü'de yaşanan olayların dışında ciddi bir tribün terörü olduğuna inanmıyorum" görüşünü bildirdi. Trabzonsporlu Gençler Grubu adına konuşan Mehmet Fındıkçı ise "Askerlerimize kurşun atmıyoruz ki bizi hapse koysunlar. 10- 15 kişinin yaptığı olaylar yüzbinlere maledilmemeli" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU