Daum'a 'Törkiş Drogba' yalanı

Gökhan, Fenerbahçe'ye gelirken yöneticiler tarafından o dönemki teknik direktör Daum'a 'Turkish Drogba' olarak lanse edilmiş!

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Devre arası transferinin gözde ismi Gökhan Ünal'ın Fenerbahçe'ye ilginç bir geliş hikayesi var. İşte Gökhan Ünal'ın sarı-lacivertlilere katıldığı dönemden bir anı: Fenerbahçe yönetimi, 2009-10 sezonunun devre arasında teknik direktör Christoph Daum'un santrfor isteğiyle harekete geçer. Trabzonspor'dan Gökhan Ünal'a talip olunur. Bordomavililer, Gökhan için Fenerbahçe'den 3.5 milyon Euro+Burak Yılmaz'ı ister. Yönetim de Daum'un isteğini yerine getirmek için bu teklife 'Evet' cevabını verir. Ardından bir yönetici müjdeli haberi vermek için Mallorca'da tatilde bulunan Alman teknik adamı arar. Yönetici Daum'a, "Hocam size iyi bir haber vermek istiyorum. İstediğiniz santrfor transferini gerçekleştirdik" der. Daum'un ilk tepkisi "Kimi aldık?" olur. Yönetici, heyecanlanan tecrübeli çalıştırıcıyı daha da heyecanlandırmak için "Turkish Drogba'yı aldık" karşılığını verir.

"UMUT BULUT'U MU ALDIK?"
Daum, daha heyecanlı bir şekilde "Umut Bulut'u mu aldık?" diye sorar. Biraz bozulan yönetici, "Hayır; G.Ünal'ı transfer ettik" der. Daum teşekkür ederek telefonu kapattığı an yanındakilere dönerek yaptığı şu yorum ile hayal kırıklığını dile getirir: "F.Bahçe Turkish Drogba'yı transfer etmiş. Ama kendisi, Trabzonspor'da hiç oynamıyor!"

BUGÜN NELER OLDU