F.Bahçe Acıbadem'in başarısındaki sır!

Fenerbahçe Acıbadem bayan voleybol takımı, finalde Brezilya'nın Sollys Osasco takımını 3-0 yenerek Kulüplerarası Dünya Şampiyonu oldu. Biz de Sabah Gazetesi'nin usta yorumcularından Haşmet Babaoğlu'na voleybol takımının tarihi başarısını sorduk.

Fenerbahçe Acıbadem Katar'da düzenlenen Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası'nda dünya şampiyonu oldu. Bu başarıyı buldunuz?
Fenerbahçe Acıbadem'in başarısını anladım ki gerçek bir yönetim başarısı. Mehmet Ali Aydınlar'a şahsi olarak sordum. "Fenerbahçe Acıbadem'in antrenörü Ze Roberto dünyanın Mourinho'su olarak biliniyor. Muhteşem bir adam. Hakikaten dünya birincisi. Ne işi var Fenerbahçe Acıbadem'de?" Mehmet Ali Aydınlar "Bir hedef koydum. Bir plan yaptık. Bir senaryo kurduk. O dünya şampiyonluğuydu. O zaman dünya şampiyonluğunu kazanmak için de Ze Roberto'yu getirmeliydik. Giden hocadan 5 misli daha para verdik. Ama biz dünya şampiyonu olmayı istiyorduk" dedi.

Bir de şunu unutmayalım. Fenerbahçe Acıbadem'in Ze Roberto gelmeden önceki 1,5 senesinde hocalığını yapan Jan De Brandt gayet başarılıydı. Sayısız kupa aldırmış ve Avrupa'da final oynattırmış. Bana göre göndermek cesaret ister. Ze Roberto'da çok ilginç bir adam. İlk olarak Alex sayesinde temas kurmuşlar. Ze Roberto'nun ilk lafı "Benden ne istiyorsunuz? Hedefiniz ne?" olmuş. Mehmet Ali Aydınlar da "Dünya şampiyonluğu" demiş. "O zaman tamam geliyorum". Ze Roberto gibi adam bize nasıl güveniyor?

Aynı zamanda yine Mehmet Ali Aydınlar'ın söylediği bir şey daha var; "Ben yönetici olarak ehil adamları seçerim. Ama bütün bir sene içerisinde takımla iki kez kahve içtim. Başka hiç konuşmadım oyuncularımla. Çünkü o iş başka bu iş başka. Hiç onlara karışmadım. Karışacak adamların görevlerini elinden aldım. En iyi takımı kurdum". Bugün Fenerbahçe Acıbadem dünyanın bir voleybol milli takımı gibi. İşte bu bir yönetim biçimi. Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim biçimi ile bizim futbol kulüplerimizdeki yönetim biçimi arasında dağlar kadar fark var!

BUGÜN NELER OLDU