İzlemeye doyamayacaksınız

Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı SABAH'a konuştu: Türk futbolseverine dünya yıldızlarını izleme fırsatı verdik. Ligin ikinci yarısında rakiplerimizle olan kalite farkını herkese göstereceğiz Bu kadro, takım oturduktan sonra önümüzdeki 2 yılda Türkiye ve Avrupa'yı kasıp kavuracak

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 25.12.2010 ABONE OL
Beşiktaşlılar, ara transferin de şampiyonu olan takımlarını izlemek için sabırsızlanıyor. Portekizli üç dünya yıldızı Manuel Fernandes, Simao Sabrosa ve Hugo Almeida'nın 'Kartal' olmasında başrolü oynayan Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı, SABAH'a özel konuştu. İşte 2011 model Beşiktaş'ı yorumlayan Adalı'nın olay yaratacak açıklamaları:

SADECE 1-2 YILDIZ BİZE YETMEZ
"Türkiye'de sadece 1-2 yıldıza yönelik transferler vardı. Bir takım 1 ya da 2 tane yıldız aldığı zaman yeterli görüyordu. Biz Beşiktaş olarak bir proje ortaya koyduk. Quaresma'yı, bonservissiz Guti'yi Beşiktaş'a kazandırdık. Hedefimiz Guti ve Quaresma'yı destekleyecek bir yapı oluşturmak."

GELECEĞİN BEŞİKTAŞ'INI KURDUK
"Şu an geleceğin Beşiktaş'ının temellerini atıyoruz. Fernandes çok özel bir futbolcu. Kiralık olarak geldi ve sözleşme uzatma opsiyonu bizde. Quaresma gibi Beşiktaş'ta çıkış yakalayıp Avrupa'da daha iyi yerlere gelmek istiyor."

SİMAO BAŞLI BAŞINA BİR TAKIM
"Simao başlı başına bir takım. Yetenekli, disiplinli ve lider. Quaresma'dan üstün özellikleri var. Atletico Madrid taraftarına gözyaşı döktürecek kadar özel bir isim. Simao'nun Beşiktaş'a katkısı çok olacak. Çünkü o büyük bir marka! Türkiye'ye gelmiş en kariyerli oyunculardan biri."

ALMEİDA'YI HERKES İSTEDİ
"Almeida'yı 13-15 farklı kulüp istedi. Avrupa'da santrfor sıkıntısı var. Werder Bremen tekliflerin çokluğundan dolayı devre arası satmakta nazlandı. 3 milyon Euro istediler, 2 milyon Euro'ya bitirdik."

OPERASYONA DEVAM
"Sezon sonunda da operasyonlarımız olacak. Gerçekçi olmak lazım; eldeki kadro ile üç kulvarda da başarılı olmamız çok zor."

KALİTE FARKINI GÖSTERECEĞİZ
"Amacımız kadroda 6-7 tane dünya çapında oyuncu olmasını sağlamaktı. Bunu başardık. Beşiktaş diğer takımlarla olan kalite farkını ikinci yarıda gösterecek. Alacağı sonuçlarla sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da ses getirecek."

EN MÜTEVAZI RAKAMA TRANSFER
"Bu transferler olabilecek en mütevazi rakamlara yapılmış transferlerdir. Şimdi Türk futbolseveri, Guti'nin liderliğini, Fernandes'in kalitesini, Simao'nun dinamizmini, Quaresma'nın yaratıcılığını, Almeida'nın gollerini izleme fırsatı bulacak. Biz bu şansı Türkiye'ye veriyoruz."

UEFA'DA YOLA DEVAM EDECEĞİZ
"UEFA Avrupa Ligi'nde yolumuza devam edeceğiz. Şampiyonlukta da iddiamızı 14 puan farka rağmen sürdüreceğiz ve Türkiye Kupası'nı kazanacağız. Bu kadro, takım oturduktan sonra önümüzdeki 2-3 yıl hem Türkiye hem de Avrupa'yı kasıp kavuracak."


BUGÜN NELER OLDU